В Білому домі обдумують приватизацію Міжнародної космічної станції

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нинішня адміністрація Білого дому обдумує приватизацію Міжнародної космічної станції.

Про це повідомляє видання The Washington Post, передає DW.COM.

Уряд Сполучених Штатів Америки має намір припинити з 2025 року фінансування програми Міжнародної космічної станції (МКС) з федерального бюджету, віддавши станцію в руки приватних компаній. Про відповідні плани адміністрації Білого дому повідомило в неділю, 11 лютого, американське видання The Washington Post, що має в своєму розпорядженні внутрішній документ Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА).

Намір передати МКС у приватні руку не означає, що станцію деорбітують, наголошується у документі. Навпаки в американському уряді не виключають, що приватні компанії зможуть використовувати окремі її сегменти в комерційних цілях. Запропоновані зміни до бюджету передбачають виділення в наступному фіскальному році 150 мільйонів доларів на перехід до комерціалізації МКС. Потім фінансування на ці цілі збільшуватимуть, наголошується у документі.

Повідомляється, що Білий дім прохатиме приватні компанії провести відповідний ринковий аналіз та розробити бізнес-плани для ефективного приватного використання МКС. На сьогодні реалізація цього міжнародного проекту, в якому крім американців беруть також участь Роскосмос, Європейське, Японське та Канадське космічні агентства, коштувала американським платникам податків близько 100 мільярдів доларів.

Оприлюднені пресою задуми нинішньої адміністрації Білого дому напряму торкаються української ракетно-космічної галузі. Саме на потужностях розташованих у Дніпрі підприємств "Південмаш" та КБ "Південне" виготовляються елементи першого ступеня ракети Antares американської компанії Orbital ATK. На сьогоднішній день ракета-носій Antares експлуатується виключно для доставки корисних вантажів на МКС в рамках американської частини міжнародної програми.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com