Відбір кандидатів у прокурори загрожує перетворитися в хаос

|
Версия для печатиВерсия для печати

6 вересня стартують співбесіди з кандидатами в окружні прокуратури та спеціалізовані прокуратури у військовій і оборонній сфері. Триватимуть співбесіди до 17 вересня, повідомляє Судово-юридична газета.

Проходити співбесіди і вирішувати практичні завдання, покликані визначити ступінь вміння вирішувати процесуальні завдання, кандидати в прокурори будуть у восьми кадрових комісіях. Комісії будуть складатися з представників Офісу Генпрокурора та представників громадського сектору.

За результатами співбесід буде прийматися рішення про перехід кандидатів на наступний етап або його відсторонення від конкурсу.

На жаль, на ретельну підготовку до співбесід з кандидатами в прокурори, судячи з усього, у членів кадрових комісій буде мінімум часу.

Кадрові комісії в основному були сформовані тільки 20 серпня, а списки кандидатів в прокурори, з якими кожна комісія буде проводити співбесіди і перевіряти їх практичні завдання, надійдуть в комісії тільки на цьому тижні, зазначає ZN.ua.

Детальні відомості про майно, доходи, професійні успіхи та невдачі, а також доброчесності більш ніж тисячі кандидатів, які зібрала спеціальна робоча група, членам комісій доведеться вивчити в надмірно стислі терміни.

Відповідні опитувальні листи для кандидатів в прокурори хоча і будуть спрямовані кандидатам на цьому тижні, проте не факт, що всі з них встигнуть відповісти на поставлені в них стандартні запитання до початку співбесід. До того ж зазначена інформація також буде потребувати перевірки.

В цілому, кожен день кожна кадрова комісія повинна буде проводити співбесіди в середньому з 13-14 кандидатами.

Але на цьому клубок проблем не закінчується. Справа в тому, що для відбору кандидатів в прокурори відсутня виразна методологія проведення співбесід.

Співбесіди з діючими прокурорами під час атестації прокурорів в 2019-2021 роках, як відомо, страждали тим, що поки одні кадрові комісії більш-менш намагалися перевіряти прокурорів на рівень професійних знань і добропорядність, в інших комісіях такі перевірки проходили досить формально.

Крім того, були й зворотні приклади, коли деякі кадрові комісії проявляли, ймовірно, занадто велике завзяття, визнаючи невідповідними займаним посадах десятки прокурорів, в той час як в інших комісіях, при схожих персональних обставинах, прокурори цілком успішно проходили атестацію та отримували призначення в нові прокуратури.

Загалом в ході відбору планується заповнити 434 вакансії прокурорів окружних прокуратур і 70 вакансій прокурорів прокуратур у військовій і оборонній сфері. Всього — 504 вакансії.

До етапу співбесід допущені 1042 кандидата в прокурори.

Після етапу співбесід і виконання практичного завдання кандидатам в прокурори належить ще пройти стажування та практику безпосередньо в окружних прокуратурах. Тільки після цього буде складено фінальний рейтинг учасників відбору.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]