Відмова України від підтримки заяви про уйгурів на угоду Китаю - «компромісом зі злом»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Кілька українських правозахисних організацій 30 червня оприлюднили звернення до українського уряду через повідомлення про відмову Києва від підтримки заяви із закликом до розслідування порушень прав людини в Сіньцзяні.

Підписанти листа нагадують, що заява, про яку йдеться, закликає уряд Китаю допустити верховного комісара ООН з прав людини та міжнародних спостерігачів до регіону Сіньцзян, населеного значною мірою уйгурами, зазначає Радіо Свобода.

«У заяві, яку зачитала представниця Канади в ООН Леслі Нортон, ідеться про систематичне і непропорційне стеження за уйгурами та представниками інших меншин у Китаї, а також обмеження основоположних свобод, репресії проти уйгурської культури, розділення сімей. Крім цього, держави засудили китайську політику щодо Гонконгу та порушення прав людини в Тибеті», – мовиться в листі.

При цьому правозахисники звертають увагу на повідомлення агентства Associated Press, згідно з яким Київ згодом відкликав свій підпис під заявою через тиск Китаю.

«Ми вважаємо, що індиферентне ставлення до грубих та масових порушень прав людини є неприпустимим. Навіть якщо йдеться про ризики для власних громадян – загрозу не отримати критично важливу під час пандемії партію вакцин, – нехтування принципами прав людини в обмін на певні блага від іншої держави виглядає як «компроміс зі злом», – вважають автори листа.

В тему: Як працює "дипломатія 95-го кварталу"яка обернулася ще одним геополітичним скандалом

Вони закликали уряд і президента України поновити підпис під заявою про засудження порушень прав людини, утисків уйгурів та інших меншин у Китаї, а також порушень прав у Гонконгу. Крім того, підписанти вимагають у представників влади «публічно оголосити про причини відкликання підпису» і «не допускати непрозорості в питаннях прав людини в міжнародній політиці».

Документ підписали на цей час 15 правозахисних організацій, у тому числі Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Чугуївська правозахисна група, Центр прав людини Zmina.

Агентство Associated Press 26 червня повідомило, що Китай погрожував Україні зупинкою поставок вакцини від COVID-19, якщо Київ не відмовиться від заклику до ретельнішого розслідування ситуації з правами людини у китайському регіоні Сіньцзян.

AP заявило з посиланням на дипломатів двох західних країн, що у четвер Україна відкликала свій підпис під заявою, яку Канада виголосила у Раді з прав людини ООН у Женеві 22 червня. Тоді Київ підтримав цю заяву.

Радіо Свобода наразі не вдалося отримати позицію Міністерства закордонних справ України щодо цієї ситуації. Тим часом МЗС Китаю заперечує, що Пекін висував до України такі вимоги.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]