В КВУ прогнозують проблемні вибори у 8-и округах

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Комітеті виборців України назвали округи, де спостерігається недоброчесна конкуренція або використовуються маніпулятивні технології.

Про це йдеться у повідомленні КВУ у Facebook.

"До проблемних віднесено ті округи, де спостерігається напружена недоброчесна конкурентна боротьба або ж активно використовуються маніпулятивні технології на кшталт непрямого підкупу виборців. Всього в переліку 8 одномандатних округів", - повідомив генеральний директор КВУ Олексій Кошель на пресконференції 18 липня.

Серед проблемних - ОВО №73 на Закарпатті, до агітації в якому активно залучені представники угорської влади.

Також проблеми спостерігаються в ОВО №107 на Луганщині, в якому зареєстровано четверо осіб із прізвищем Рибалка (один з них – чинний народний депутат України). У Комітеті виборців фіксують, що з початку виборчої кампанії в окрузі системно роздаються продуктові товари для громадян, а саме цукор. 

Комітет виборців також відзначає округ №113 на Одещині, в якому балотується рекордна кількість кандидатів-клонів – 9 осіб. Всього ж в окрузі 45 кандидатів.

"Серед проблемних – ОВО №20 на Волині, де основна конкуренція відбувається між чинним народним депутатом С. Мартиняком (самовисування) та керівником фракції УКРОП у Волинській обласній раді В. Рубльовим (висунуто партією «Слуга Народу»). За інформацією місцевих ЗМІ вибори супроводжуються елементами криміналізації виборчого процесу та спробами фізичного тиску на представників кандидатів (зокрема, повідомлялося про спроби фізичного тиску та залякування помічника одного з кандидатів)", - повідомляють в Комітеті виборців.

В організації зазначають, що проблемним також є округ №80 на Запоріжжі, де спостерігається недоброчесна конкуренція з боку кандидатів Євгена Балицького та Сергія Мінька.

"Є. Балицького звинувачують у використанні технології підкупу виборців та використанні на ці потреби коштів із депутатського фонду. Натомість С. Мінька (чинний міський голова Мелітополя) звинувачують у використанні адміністративного ресурсу на виборах", - ідеться в повідомленні.

Проблемним називають і ОВО №182 Херсонської області, де відбувається протистояння між кандидатами Володимиром Сальдо (колишній міський голова, очільник осередку "Партії Регіонів", екснародний депутат від ПР, голосував за закони 16 січня) та кандидатом від партії "Слуга народу". Серед іншого поширюється інформація про можливі фальсифікації в день виборів, під приводом чого відбувається мобілізації противників "Партії Регіонів" у Херсоні.

За інформацією КВУ проблемним також є округ №210 з центром у Прилуках на Чернігівщині.

"У цьому окрузі представники одного з адвокатських офісів, що працюють із кандидатом-самовисуванцем, заявляють про спроби втручання в їх роботу представників Національної поліції. За інформацією адвоката С. Хоменка поліція де-факто блокувала роботу приміщення, прикриваючись "анонімними заявами". Адвокат додав, що звернувся до Державного бюро розслідувань через неправомірні дії правоохоронців", - ідеться в повідомленні.

На окрузі №51 на Донеччині, який знаходиться поруч із окупованими територіями, зареєстровано лише 3105 виборців. У КВУ зазначають, що в окрузі має місце використання технології непрямого підкупу виборців від імені кандидата Олександра Ковальова, яким організовано регулярне підвезення питної води для жителів.

Як зауважують у Комітеті виборців, через близькість до лінії фронту і загрозу обстрілів в окрузі очікується мінімальна увага українських і міжнародних спостерігачів.

У день голосування спостерігачі КВУ приділятимуть особливу увагу виборам на території цих округів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com