В НАБУ оприлюднили детальне досье «справи Мартиненка»

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Справа Мартиненка», яка є знаковою віхою в історії як самого НАБУ, так і антикорупційної реформи країни в цілому — умовна назва кримінального провадження за фактами заволодіння коштами двох стратегічно важливих державних підприємств України: «Східного гірничо-збагачувального комбінату» (далі — «СхідГЗК») і «Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» (далі — НАЕК «Енергоатом»).

Її деталі НАБУ оприлюднило в середу, 23 травня, на своєму сайті.

В НАБУ стверджують, що через корупцію, яку вони викрили, державі як єдиному власнику двох підприємств, завдано шкоду на суму понад 695 млн грн (ДП «СхідГЗК» — 17,29 млн дол. США, ДП «НАЕК «Енергоатом» — 6,4 млн євро).

Своєю умовною назвою справа завдячує українським ЗМІ, які вважали Миколу Мартиненка — народного депутата останніх шести скликань парламенту (1998–2015 рр.), керівника комітету ВР України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки — причетним до побудови та курування корупційних схем в атомній галузі країни.

З’ясування викладених обставин стало одним із перших завдань детективів НАБУ. Фактично розслідування цих схем детективи НАБУ здійснювали паралельно в рамках двох кримінальних проваджень, які розпочали одними з перших після запуску Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, в грудні 2015 року. В рамках одного з них досліджували оборудки на «СхідГЗК», в рамках іншого вивчались закупівлі НАЕК «Енергоатом».

У листопаді 2017 року, після встановлення ролей всіх фігурантів, два провадження об’єднали в одне. 9 січня 2018 року детективи НАБУ розслідування у ньому завершили. Відтак, долю осіб, задіяних у зловживаннях, в т.ч. і того, кому справа завдячує своєю народною назвою, має вирішити суд.

Деталі досьє за цим посиланням.

«Аргумент»


В тему:

«Дело Николая Мартыненко»: почерк работы российских спецслужб

Ще трьом поплічникам Мартиненка НАБУ оголосило підозру

Екс-нардепу Миколі Мартиненко оголошено про підозру 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]