В НАБУ прокоментували скандальне рішення КСУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рішення Конституційного Суду про позбавлення НАБУ права через суд анулювати кабальні для держпідприємств угоди – черговий крок назад в антикорупційній реформі. Це своєрідний дозвіл організаторам корупційних схем красти бюджетні гроші далі.

Так коментують в прес-службі НАБУ нещодавнє рішення Конституційного суду.

«За чотири роки за позовами НАБУ суд анулював 97 угод на загальну суму понад 6 млрд грн. Рішення по них набули законної сили. Це ті угоди, на підставі яких державні компанії здійснили закупівлі за завищеними цінами, тобто переплатили чималі кошти з бюджету. Завдяки роботі НАБУ з’явився реальний шанс повернути вкрадене. Деякі держпідприємства це вже зробили, деякі – ще в процесі», — йдеться у повідомленні.

Завдяки cаме позовній роботі НАБУ:
 ПАТ «Запоріжжяобленерго» отримало майже 176 млн грн.
 ПАТ «Черкасиобленерго» — створено передумови для стягнення на користь енергорозподільчої компанії майже 653,86 млн грн. Наразі питання про стягнення коштів вирішуються в судовому порядку.
 ПАТ «Укрнафта»: за результатами розгляду позову Національного бюро визнано недійсними 60 договорів купівлі-продажу нафтопродуктів на загальну суму більше 2,9 млрд. грн. Наразі розпочато процес стягнення коштів у судовому порядку.
 Шахта «Краснолиманська»: анульовано угоди на загальну суму понад 300 млн грн. На підставі рішень суду, які вже набули законної сили, держкомпанія отримала законні підстави розпочати процес повернення коштів.

НАБУ переконане, рішення КС матиме фатальні наслідки для антикорупційної реформи країни.
Чому?
Угоди держкомпаній, анульовані за позовами НАБУ, фактично були для них кабальними. В результаті їх укладення держпідприємства або зазнавали збитків, або недоотримували доходи. Завдяки рішенню КС левова частка цих кабальних угод може бути знову відновлена у судовому порядку.
Рішення судів про незаконність угод та їхнє анулювання є елементами доказової бази у кримінальних провадженнях щодо корупції на державних підприємствах, яку розслідують детективи Національного бюро. Через рішення КС ці докази можуть бути визнані недопустимими у кримінальному процесі.

За своїми наслідками рішення КС суттєво посилює позиції організаторів корупційних схем і фактично позбавляє державні підприємства можливості повернути вкрадені в них ресурси. Про справедливе покарання за корупцію за таких умов годі й казати.

Ухваленню рішення КС за скаргою ЗЗФ передувало більше 10 засідань в закритому режимі. За дивним збігом обставин, КС ухвалив рішення на наступний день після того, як президент України зареєстрував законопроект нової редакції статті про незаконне збагачення, якою запропонував наділити Національне бюро правом подання позовів про стягнення необґрунтованих активів.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]