В Нацбанку твердять, що згідно індексу Біг-Мака курс гривні 8,9 грн за доллар

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українська гривня є одним з аутсайдерів індексу Біг-Мака, оскільки в Україні дуже низькі ціни, а долар на світовому ринку занадто переоцінений.

Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій, передає Економічна правда, з посиланням на FinClub.

Йдеться про те, що журнал The Economist, який з 1986 року вираховує індекс Біг-Мака, в січні 2019 року визнав українську гривню недооціненою на 65,2%.

"Якщо уважно читати дослідження The Economist, то не тільки Україна має недооцінену валюту. Це кілька десятків країн, які недооцінені до долара приблизно на 50-60%. Але у цього є багато причин. По-перше, долар США сьогодні є дуже сильною і переоціненою валютою. Можна сказати по-іншому: долар переоцінений до багатьох валют країн, що розвиваються", - заявив Чурій.

По-друге, каже він, індекс Біг-Мака не є ознакою того, що "курс повинен повернутися на якийсь рівень, який розрахований за цим індексом".

"Це більше довгостроковий тренд, який може свідчити, що валюти можуть зміцнюватися", - підкреслив заступник голови НБУ.

Індекс Біг-Мака визначається виходячи з теорії про паритет купівельної спроможності, згідно з якою обмінні курси валют в довгостроковій перспективі повинні вирівнюватися відповідно до цін на ідентичні продуктові кошики в різних країнах.

"Крім того, це свідчить не тільки про обмінний курс, а й про рівень цін. Що говорить про те, що в Україні в порівнянні з багатьма країнами світу насправді дуже низькі ціни на ці товари", - сказав Чурій.

НБУ в своїй політиці не спирається на індекс Біг-Мака, зазначають в НБУ.

Політика фіксованого курсу з 2008 по 2014 рік змусила НБУ для підтримки курсу гривні витратити майже 40 млрд доларів. Але зараз, нагадав Чурій, НБУ проводить політику інфляційного таргетування.

"З моменту переходу в 2015 році на політику гнучкого курсоутворення НБУ купив 4 млрд доларів. Для нас розрахунок The Economist є цікавим з точки зору того, що відбувається в інших країнах світу, але це точно не покажчик, що нам треба робити", - сказав він.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]