В Одесі вже вчетверте планують виставити на аукціон тюрму

|
Версия для печатиВерсия для печати

 В Одесі вже вчетверте планують виставити на аукціон «Південну виправну колонію №51» – пенітенціарна установа припинила працювати навесні 2019 року після бунту ув’язнених. Фонд державного майна України проводив три аукціони з продажу майна колонії, але жоден із них не зацікавив потенційних інвесторів.

Перший аукціон відбувся 26 травня 2021 року, другий – 7 липня, а третій – 19 серпня, зазначає Радіо Свобода. Четвертий запланований на 29 жовтня. Початкова ціна на об’єкт складала близько 223 мільйонів, пізніше в системі «Prozorro.Продажі» її було автоматично знижено до приблизно 111 мільйонів. Але через мораторій на зниження ціни, накладений на час карантину, продавати об’єкти за зниженою ціною поки неможливо, говорять у фонді.

За словами керівника регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександра Славського, законопроєкт щодо зняття цього мораторію зараз розглядається в парламенті.

«Наразі розглядається законопроєкт, пройшов перше читання, який розблоковує можливість проведення аукціонів зі зниженням ціни, в тому числі так званих голландських аукціонів з покроковим зниженням. Сподіваюсь, що до кінця року мораторій буде розблоковано – такі аукціони важливі для визначення ринкової ціни об’єктів», – заявив Славський.

Він додав, що в останні місяці фонд веде активну роботу з підготовки колонії до продажу, в тому числі завершено поділ земельної ділянки. Майно 51-ї колонії, яке виставлено на аукціон, розташоване неподалік від центру міста, і регіональні ЗМІ неодноразово повідомляли, що, найімовірніше за все, купуватимуть колонію для подальшого будівництва на її земельній ділянці.

У цілому регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях реалізує 54 об’єкти державної власності. Нещодавно в Одесі майже за 235 мільйонів гривень було приватизовано майновий комплекс «Одесавинпром» на Французькому бульварі – його багато років орендувала компанія винороба Роберта Гулієва, але на аукціоні вони програли компанії «Каплор 7». Учасники торгів підвищили стартову ціну майже в чотири рази. 8 жовтня на аукціон буде виставлено частину одеського заводу «Оріон» – 18 тисяч квадратних метрів закинутої недобудови радянських часів за стартовою ціною 10,5 мільйона гривень.

Наприкінці жовтня – на початку листопада фонд планує виставити на приватизацію Усть-Дунайський морський торговельний порт. Пізніше на півдні України на продаж буде виставлено Білгород-Дністровський морський торговельний порт, Ізмаїльський виноробний завод, Котовський виноробний завод, Одеський завод шампанських він та інші.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]