В ПЦУ обіцяють завершити реєстрацію статутів управлінь за місяць

|
Версия для печатиВерсия для печати

Священний Синод Православної церкви України (ПЦУ) констатував, що церква зберігає внутрішню єдність і підтримує предстоятеля, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Єпископат, духовенство та вірян закликають вирішувати питання, "уникаючи розпалювання ворожнечі й протистояння", передає прес-служба ПЦУ.

В оприлюдненому прес-релізі йдеться про те, що протягом місяця має бути завершена реєстрація статутів управлінь ПЦУ. Повідомляється також про початок реєстрації в новій редакції статутів монастирів і духовних навчальних закладів церкви.

Вказується, що у своїй діяльності церква керується Святим письмом, канонами Православної церкви, власним статутом, затвердженим Об'єднавчим Собором 15 грудня, Патріаршим синодальним Томосом про автокефалію від 6 січня та рішеннями власних статутних органів.

Раніше почесний патріарх ПЦУ Філарет у своєму зверненні заявив, що його відмова від статусу патріархату на Помісному Соборі в грудні 2018 року нічого не означає й Київський патріархат, за його словами, ніхто не скасовував.

Аналітики зазначають, що від часу створення ПЦУ між Філаретом та Епіфанієм виникло протистояння за вплив у церкві. Зокрема почесний патріарх Філарет не задоволений символічним статусом і намагається отримати вирішальний вплив на життя церкви. Запрошенням на бланках УПЦ КП вшанувати пам'ять священномученика Макарія він намагався перевірити, яка кількість ієрархів може підтримати його ідею відновлення УПЦ КП. Водночас після розгортання скандалу низка єпархій ПЦУ зробили відкриті заяви на підтримку Епіфанія.

10 травня глава ПЦУ Епіфаній заявив, що Українська православна церква Київського патріархату юридично припинила своє існування під час Об'єднавчого собору 15 грудня, а її відновлення може загрожувати втратою Томосу.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com