В путінській Росії вченим обмежують контакти з зарубіжними колегами

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство освіти і науки Росії видало наказ, який посилює правила взаємодії російських вчених з іноземними колегами. Його вже порівняли з обмеженнями, які існували за часів СРСР.

Скан документа публікує газета «Троїцький варіант», у ній же оприлюднений відкритий лист, в якому вчені просять скасувати документ і покарати людей, які його придумали, пише Радіо Свобода.

Наказ, зокрема, запроваджує такі заборони й обмеження:

російські наукові організації повинні будуть за п’ять днів повідомити Міністерству освіти й науки про зустріч із колегами-іноземцями, надавши список учасників;
якщо вчений хоче зустрітися з іноземним колегою в неробочий час, він повинен отримати дозвіл керівника;
після такої зустрічі потрібно скласти звіт про неї і додати копії паспортів учасників;
якщо зустріч проходить у російській науковій організації, на ній мають бути присутні не менше ніж двоє вчених із Росії;
іноземці при відвідуванні російських наукових організацій можуть використовувати «записувальні і копіювальні пристрої» тільки в тих випадках, які передбачені міжнародними договорами Росії.
У міністерстві документ наразі не коментували. Викладач факультету інновацій і високих технологій МФТІ Юрій Аммосов припустив у своєму телеграм-каналі, що наказ може поширюватися на підприємства оборонної промисловості і ті, що працюють із держтаємницею.

У 2018 році в підмосковному Центральному науково-дослідному інституті машинобудування був заарештований 74-річний учений Віктор Кудрявцев за підозрою в розголошенні держтаємниці. Він наполягає, що звинувачення базуються на санкціонованому державою науково-технічному співробітництві. У липні ще одним обвинуваченим у справі став 77-річний співробітник того ж інституту.


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com