В ЄС підрахували, скільки жінок займають посади у найвищих органах влади

|
Версия для печатиВерсия для печати

У 2020 році жінки займали 33% місць в національних парламентах ЄС та 33% були членами уряду.

Такі дані 7 березня оприлюднив Євростат, пише "Європейська правда"

Частка жінок у національних парламентах зросла з 2004 року, коли жінки становили близько однієї п'ятої (21%) членів.

Хоча частка "жіночих" місць істотно відрізняється в різних країнах ЄС, ні в одній країні ЄС кількість жінок в парламенті не перевищує кількість чоловіків.

У 2020 році найвища частка жінок-членів в національних парламентах була зафіксована в Швеції, де жінки становили майже половину парламентарів (близько 50%). За Швецією йшли Фінляндія (46%), Бельгія (43%) та Іспанія (42%).

Найнижчі частки були зафіксовані в Угорщині і на Мальті (по 13%).

За останні роки частка жінок-членів уряду (старші і молодші міністри) в ЄС також збільшилася: з 20% в 2004 році до 33% в 2020 році.

У 2020 році Фінляндія мала найвищу частку жінок-членів в уряді (55%). За Фінляндією йшли Австрія (53%), Швеція (52%), Франція (51%) і Бельгія (50%). 

Найнижчі частки були зареєстровані на Мальті (8%), у Греції (11%) та в Естонії (13%).

Кількість жінок-президентів і прем'єр-міністрів в ЄС також збільшилася з 2004 року. Сьогодні чотири з 27 глав урядів - жінки, тоді як в 2004 році їх не було. 

За цей період ніколи не було більше від чотирьох жінок-президентів або прем'єр-міністрів одночасно.

На фото: парламент Фінляндії

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]