В ЄС існує конкурентний ринок електроенергії. В Україні є Ахметов-монополіст

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Євросоюзі існує конкурентний ринок електроенергії. В Україні Ринат Ахметов є монополістом та може встановлювати будь-які ціни на електроенергію.

Про це повідомив експерт з енергетики Михайло Гончар у коментарі Gazeta.ua, передає Вголос.

“Його тарифи легалізовані Національною комісією регулювання енергетики та комунальних послуг. Вона обслуговує інтереси ахметовських компаній”, — пояснює експерт.

За його словами, конкурентний ринок електроенергії у нашій країні має запрацювати з 1 липня цього року, згідно з прийнятим законом.

“Має з’явитись система прямих договорів. Постачальник енергії зможе укладати договір напряму зі споживачем. До цього у нас було гуртове постачання через державне підприємство “Оптовий ринок електроенергії”. З 1 липня не лише Ахметов зможе укладати договори на постачання енергії. Таким чином люди матимуть можливість обирати. Утвориться здорова конкуренція. Постачальними будуть стримувати один одного”, — каже Михайло Гончар.

На думку експерта, Ахметов зараз намагається протидіяти цьому процесу.

Він скуповує обласні енергетично-постачальні підприємства, оскільки саме вони забезпечують вихід на кінцевого споживача. Якщо його план спрацює, оліграх заблокує доступ до споживачів для інших постачальників і таким чином утримає монополію.

“Антимонопольний комітет повинен проводити службове розслідування, перевіряти чиновників, котрі виконують сервісну функцію для ахметівських підприємств”, — додає експерт.

Додамо, що ДТЕК Ахметова заробляє на українцях, продаючи електроенергію на 50% дорожче, ніж Угорщині.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com