В ЄС узгодили законопроект щодо захисту інформаторів у резонансних справах

|
Версия для печатиВерсия для печати

Зазначається, що запропоноване законодавство передбачає сильніший захист для осіб, які висловлять бажання повідомити про випадки корупції чи зловживання на робочих місцях.

Європарламент та Рада ЄС домовилися щодо законодавства, що допоможе захисту інформаторів, які поширюють дані про корупцію чи інші зловживання. Про це йдеться у повідомленні Transparency International.

Політичної домовленості з цього питання досягли в результаті жорстких переговорів переговорах в перші години цієї доби. ЄС вперше отримає спеціальне законодавство у цій сфері.

Зазначається, що запропоноване законодавство передбачає сильніший захист для осіб, які висловлять бажання повідомити про випадки корупції чи зловживання на робочих місцях.

Нові правила передбачають створення безпечних каналів інформування в організаціях – приватних або адміністративних, що нараховують понад 50 працівників. Також нове законодавство гарантує інформаторам високий рівень правового захисту від переслідувань і зобов’язує національні правоохоронні органи країн ЄС адекватно інформувати широку громадськість про те, як поводитися з такими людьми.

“Сьогодні історичний день для тих, хто хоче викривати корупцію і правопорушення. Інформатори в ЄС, такі як Говард Вілкінсон, інформатор Danske Bank занадто довго зазнавали неправильного ставлення за свої вчинки”, – сказав представник Transparency International ЄС Нік Айосса.

“Ми схвалюємо, що ЄС визнає потребу для інформаторів повідомляти про зловживання у відповідні правоохоронні чи регулюючі органи” – зазначив він.

Під час переговорів європейських інституцій понад 80 організацій і самі інформатори писали листи з вимогою запровадження жорсткої директиви у справі їх захисту. Петиція про необхідність захисту інформаторів зібрала більше чверті мільйона підписів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com