В селі на Черкащині вже третє покоління доглядає за могилами Героїв Крут

|
Версия для печатиВерсия для печати

На Черкащині третій рік поспіль делегація Смілянської ГО "Територія гідності" та представники Черкаського крайового проводу Народного Руху відвідують в День пам'яті Героїв Крут село Старосілля Городищенського району.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова «Території гідності» Анатолій Терещенко, передає Україна молода.

За його словами, саме тут, за переказами старожилів, далекого 1918 року було поховано трьох юнаків, які були поранені в бою під Крутами. Хлопців віз із київського лазарету батько одного з них. По дорозі захисники України померли, а місцина, куди вони добиралися, в тоой час була зайнята більшовицькими військами. Тож батько змушений був просити допомоги у місцевих жителів, щоб по-людськи поховати юнаків.

Що сталося з тим чоловіком, наголошує Анатолій Терещенко, наразі не відомо. Адже на довгий час прилегла до Млієва територія, зокрема, і село Старосілля, перетворилася в арену запеклої боротьби національних повстанських загонів під керівництвом отамана Голого (Бабенко Трохим Іванович) проти денікінців, німців та більшовиків. А після встановлення в окрузі радянської влади, навіть згадувати про це поховання було смертельно небезпечно. Тому ймовірність участі похованих в Старосіллі юнаків в бою під Крутами дискусійна.

Водночас, веде далі голова Смілянської громадської організації «Територія гідності», якщо ми вірили брехливій радянській історичній науці, то чому маємо сумніватися в правдивості свідчень місцевих жінок, які під страхом смерті протягом трьох поколінь доглядали у Старосіллі ці невідомі могили?

«Я для себе вибір зробив за таким принципом, якщо хлопців під час російсько-радянської окупації не можна було легально похоронити, якщо про них не можна було згадувати, то вони – вороги радянської влади. А хто в Україні міг бути ворогом москалів? – насамперед – українці», – зазначає Анатолій Терещенко.

І додає, тобто, ймовірність того, що хлопці загинули в бою проти росіян, які підступно напали на молоду українську державу є високою, а значить вони мають право на вшанування, як борці за волю України.

«Окремо хочу висловити щиру вдячність тим людям у Старосіллі, які зберегли, через заборони та загрози, і донесли до нас через 100 років пам'ять про українських захисників. Такі люди гідні поваги. Хочу подякувати і тим, хто щорічно організовує заходи по вшануванню пам’яті Героїв Крут у черкаському селі Старосіллі», – підсумував Анатолій Терещенко.

Нагадаємо, 29 січня в Україні вшановували героїв Крут.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]