Віцепрем'єрка Стефанишина сбрехала, що "справа Лукаш", у якій вона проходить підозрюваною, без руху кілька років, хоча розслідування у ній завершено - ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Віцепрем'єрка з європейської інтеграції Ольга Стефанишина - підозрювана в корупційній справі ексміністра юстиції часів Януковича-Азарова Олени Лукаш. Коментуючи справу, Стефанишина дезінформувала про її перебіг.

Про це йдеться в матеріалі журналіста Bihus.info Данила Мокрика.

Він перевірив достовірність інтерв'ю Стефанишиної, в якому вона заявила, що кримінальне провадження "тягнеться ще з 2014 року", "перебуває без руху всі ці роки - коли жоден свідомий слідчий або прокурор не наважився давати йому хід".

Суть в тому, що Стефанишина як керівник підрозділу, який відповідав за євроінтеграцію, замовила три дослідження - порівняльний аналіз українського законодавства з європейським. Міністерство юстиції Олени Лукаш заплатило за них 2,5 млн грн. Ще в 2015 році журналісти підрахували, що одна сторінка такого аналізу коштувала від 1,4 тис. до 4,5 тис. гривень ( залежно від конкретної роботи). Крім того, неякісно виконаний сам аналіз.

Організацією тендеру займалися кілька працівників Міністерства юстиції, в тому числі - Ольга Стефанишина.

Питання слідства викликає не сам факт виконання робіт, а їхня ціна і якість.

Слідство вважає, що йдеться про особливо тяжкий посадовий злочин - розкрадання або розтрату державних коштів в особливо великих розмірах групою осіб (ч. 5 ст. 191 КК). Максимальне покарання за цією статтею - 12 років позбавлення волі.

До зміни влади розслідування цього кримінального провадження здійснювало Управління спеціальних розслідувань ГПУ (так зване "Управління Сергія Горбатюка"). Доопрацьований варіант підозри слідчі і прокурори скерували на підпис тодішньому Генпрокурору Юрію Луценку і його заступникам ще у 2018 році. Однак Луценко і його заступники відмовлялися цю підозру погоджувати.

Сергій Горбатюк і його підлеглі вважали таку відмову незаконною.

Керівництво Управління спеціальних розслідувань ГПУ навіть звернулося до суду, оскаржуючи блокування "Справи Лукаш", але успіху в цьому не досягло.

Після звільнення Луценка і призначення Руслана Рябошапки, в жовтні 2019 року, заступник генпрокурора Віктор Чумак повідомив про підозру головній підозрюваній - Олені Лукаш. У той же час про підозру повідомили і Ользі Стефанишиній.

Згодом справу передали в НАБУ і САП. У травні цього року Директор НАБУ Артем Ситник розповів, що досудове розслідування у справі завершено. Зараз підозрювані знайомляться з матеріалами, після чого справу вже має бути передано до суду.

На цьому етапі Ольгу Стефанишину призначили на посаду віцепрем'єра (це сталося 4 червня).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]