В Україні не маємо юридичної форми суду, де б розглядали питання державного рівня, — юрист

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні потрібно створювати не лише військову юстицію, а слід думати про таку форму суду, де би розглядалися питання щодо державних дій, правильності їх вчинення та прийняття державних рішень.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Петро Порошенко свідчив в Оболонському районному суді міста Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича у режимі відеоконференції з Адміністрації Президента України. Петро Порошенко розповів про свою поїздку як народного депутата України до Криму 27 лютого 2014 року. Після запитання захисту Януковича про відпочинок Порошенка на Мальдівах, головуючий суддя дочасно припинив допит.

Микола Сірий наголосив, що сьогоднішній процес показав, що в Україні немає юридичної форми суду, де розглядали би питання державного рівня.

«Давайте зрозуміємо, що це не рівень Оболонського суду розмірковувати, у якому порядку відбувалося формування влади в умовах, коли зруйнувалися умови влади. Це точно не предмет для районного суду ані в нашій країні, ані в будь-якій іншій цивілізованій країні. І коли ми такі складні питання переносимо на рівень Оболонського суду, то ми обов’язково отримаємо процес фейкового характеру», – вважає експерт.

Микола Сірий зауважив, що на державному рівні в Україні мають зрозуміти, що на сьогодні потрібно створювати не лише військову юстицію, а потрібно думати про таку форму суду, де би розглядалися питання щодо державних дій, правильності вчинення державних дій та прийняття державних рішень.

«Для мене цей процес, що відбувається, показує, що військові прокурори мають бути прокурорами у військовому суді, а не в суді, де предметом є державно-правові відносини.

Бо чи це вони так сформували позицію обвинувачення, чи їм хтось порадив з якихось державних установ, але прокурори викликали на допит майже всіх державних чиновників, включаючи і представника України в ООН. Це взагалі невидана практика.

Усі дипломати світу з посмішкою дивляться на те, як в українському суді на районному рівні вивертають навиворіт посла України, який був послом у РФ у дуже делікатний період», – зазначив Микола Сірий. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com