В Україні помітне суттєве зростання суспільного попиту на історію

|
Версия для печатиВерсия для печати

 100-річчя Української революції 1917-1921 років, 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні, 80-ті роковини Великого терору, збереження пам’яті про протести 2013-2014 років, забезпечення функціонування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні, популяризація історії України та подолання історичних міфів – такими були пріоритети діяльності Інституту в 2018 році.

«В Україні помітне суттєве зростання суспільного попиту на історію. Тому нашим завданням минулого року було задовольнити його якісним популярним продуктом – книгами, виставками, іграми, відео- та аудіоконтентом. При цьому ми зосередилися на темах минулого, які в епіцентрі інформаційної війни з Росією. Певні, що, поширюючи серед українців історичні знання, ми скорочуємо можливості російської пропаганди, обеззброюємо її», – говорить Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович.

У 2018 році Інститут видав 22 книги, брошури та інші інформаційно-просвітницькі матеріали загальним накладом 40850 примірників. Створив 11 комплектів інформаційно-просвітницьких стендів, з них 3 комплекти вуличних виставок та 8 комплектів для експонування у приміщеннях, а також організував експонування в усіх областях України 3 фотодокументальних виставок.

Водночас Інститут шукає й успішно впроваджує нові методи популяризації історичних фактів, подій і постатей. У 2018 році великий резонанс викликала серія арт-плакатів та настінний календар «Військова еліта Української революції 1917-1921 років». Також запущено два освітні ігрові проекти: додаток для смартфонів і планшетів «Українська революція 1917-1921 років» та настільна гра «УПА – відповідь нескореного народу». Для використання на уроках історії створено 3 відеолекції, присвячені Українській революції 1917-1921 років, Українській Повстанській Армії та Голодомору 1932-1933 років. Спільно з «Хореєю Козацькою» випущено аудіоальбом «Пісні Української революції». Для військовослужбовців Збройних Сил України проводяться лекції з історії ХХ століття.

До 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років Інститут провів масштабний Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає». До вшанування долучилася світова громадськість у рамках Всесвітньої акції «Запали свічку пам’яті».

Продовжується робота над збиранням спогадів про актуальні події сучасної історії. У рамках проекту «Усна історія АТО» було записано 30 спогадів капеланів-учасників АТО та 55 спогадів учасників АТО та видано збірник спогадів про події АТО «Усна історія російсько-української війни (2014-2018 роки). Вип. 4.». У рамках проекту «Майдан: усна історія» було записано 16 спогадів родичів Героїв Небесної Сотні та видано збірник спогадів учасників Революції Гідності «Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип. 3. Ч. 2». Книга спогадів про жінок на війні «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної стала лауреатом престижного рейтингу «Книжка року».

Також минулого року розпочато створення Національної комісії з реабілітації, територіальних органів Інституту та заходи для будівництва Музею Революції Гідності та Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Серед планів на 2019 рік пріоритетними напрямками будуть: вшанування подій та постатей Української революції 1917-1921 років, популяризація історії українського державотворення та визвольного руху, заходи на вшанування учасників і подій російсько-української війни, подолання російських історичних міфів, розбудова територіальних органів Інституту, а також Національної та обласних комісій з реабілітації тощо.

Під час звіту Володимир В’ятрович презентував новий сайт Інституту - https://uinp.gov.ua, який розпочав роботу 22 лютого 2019 року.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]