В Україні представили оновлену адміністративну мапу України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Волонтерський медіапроєкт Ukraїner провів офіційну презентацію нової адміністративної мапи України. Про це повідомляє видання Читомо.

На ній зобразили сучасний адміністративно-територіальний поділ актуальний станом на червень 2021 року, позначивши обласні та районні центри, міста обласного значення та частину міст, межі районів. З інфраструктурних об’єктів на ній міжнародні, національні, регіональні дороги, аеропорти. З природних – великі водойми та гори (зокрема вершини Карпат, висотою понад 2000 м та вершини Кримських гір, висотою понад 1500 м). Крім того, на мапу нанесли близько одної сотні місць, що відвідала експедиція медіапроєкту Ukraїner: замки, національні парки, туристично привабливі об’єкти. Також на ній позначили історично-географічні регіони України. У легенді до мапи не використовували скорочень. 

«Ідея такої мапи виникла ще на початку Ukraїnerа. Повернулись до неї впродовж пандемії, коли під час відеозв’язку з різними людьми зауважив, що фоном у багатьох співрозмовників була візуально некрасива мапа. Захотілось, щоби фон став більш приємним. Хотілося, щоб ця мапа була не лише корисною, а й привабливою. Наразі є державне підприємство «Картографія», яке друкує більшість мап. Воно це робить професійно. Але, ймовірно, вони не звертались до дизайнерів для того, щоб це зробити ще й красиво», – пригадав засновник і керівник медіапроєкту Ukraїner Богдан Логвиненко.

Для розрізнення областей використали чотири кольори: червоний, зелений, жовтий, блакитний. Сірий − для тимчасово окупованих територій.

«Коли люди вперше бачать мапу віддалено і не читають легенду, може здаватися, що ми якось відділили окуповані території. Зрозуміло, що ми це зробили, вивчаючи мапи країн, що мають окуповані території, демаркують їх: Грузія, Молдова, Ізраїль. Така демаркація теж може когось образити та зачепити. Це завжди конфліктне і спірне питання. Ми не можемо не показувати окуповані території, але ми вивчали, як це зробити найменш конфліктно, ми експериментуємо, це процес», – пояснив Богдан Логвиненко.

Він додав, що команда зробила певні висновки, має ідеї щодо кращого їх відображення у наступному тиражі. Також у планах команди створення англомовної версії їхньої адміністративної мапи та нова фізична мапа України. За його словами, перша помилка, про яку повідомили творцям карти – це стара назва міста Переяслав.

«Так, Переяслав-Хмельницький вже кілька років називається Переяслав. Ми перевіряли усі декомунізовані населені пункти, а цей не стосувався декомунізації. Тому ми його пропустили просто технічно. Коли ми врахуємо всі коментарі до цієї мапи, допрацюємо її, виведемо у відкритий доступ, щоб окремі шари могли використовувати медіа», − заявив Богдан Логвиненко.

Йому відомо, що у перші дні після виходу мапи з друку, її використовували на уроках географії в одній зі шкіл на Волині. Богдан Логвиненко припустив, що найшвидший шлях використання нової мапи у школах –  це придбання з подальшим даруванням. Мапу можна придбати в онлайн-магазині медіапроєкту Ukraїner. 

Розмір мапи: 84 на 118 сантиметрів. Мірило: 1 до 1 250 000 (в одному сантиметрі − 12,5 кілометрів). У дизайні використали нові українські шрифти: Road UA і UA Brand, дані взяли з decentraliztion.gov.ua, OpenStreetMap, Міністерства розвитку громад і територій та Humdata. Дизайнери – Олександр Колодько та Маргарита Заіменко (група «Агенти змін»), картограф – Олександр Щеглов.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]