В Україні системна безкарність за напади на журналістів — голова НСЖУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 В Україні існує реальна загроза безпеці журналістів через безкарність нападів на них, вважає голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

Про це він заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Ми говоримо про реальну тривогу щодо фізичної безпеки журналістів в Україні», — зазначив Томіленко. Він нагадав, що у липні 2018 року НСЖУ зареєструвала 8 нападів на представників ЗМІ.

«І говоримо про те, що в Україні системна безкарність за напади, за атаки на журналістів. Чому ми з вами говоримо про системну безкарність. Тому що ми не можемо оприлюднити прецеденти належного покарання. Ми не можемо назвати прізвища тих журналістів, чиї права були захищені і нападники отримали вагоме покарання», — наголосив голова НСЖУ.

Томіленко розповів, що переглядав реєстр судових рішень, аби знайти актуальну справу, у якій нападник на журналіста отримав покарання. За його словами, знайти вдалося «смішне». Йдеться про інцидент у Запоріжжі, де жінка, яка розклеювала оголошення, напала на журналістку — облила її невідомою речовиною, намагалася відібрати апаратуру, штовхала.

У підсумку її оштрафували на 850 гривень і амністували через тривалий розгляд справи, розповів Томіленко. «Фактично в суспільстві складається стереотип, що за те, що ти нападеш на журналіста, тобі нічого не буде», — підкреслив голова НСЖУ.

Наприкінці липня 2018 року в Києві на Осокорках під час сутичок правоохоронців з «Національними дружинами» поліцейський розпилив газ в обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького.

У травні 2018 року в Кривому Розі невідомі напали на журналістів та активістів. В Інституті масової інформації заявляли, що в Україні зафіксовано 117 випадків порушень свободи слова з початку 2018-го.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com