В Україні стрімко збільшується відтік кадрів, і гроші - не єдина причина


Як би українські підприємства не намагались втримати своїх працівників, вони продовжують поповнювати лави трудових мігрантів. І вищі зарплати — далеко не єдиний стимул для них.
Ані вигідне розташування, де немає інших великих підприємств, ані підвищення зарплат, ані бонуси для працівників не врятували підприємство з німецькими інвестиціями ТзОВ «Електроконтакт Україна», що на Львівщині, від браку кадрів. На заводі зі штатом у 2,5 тисячі працівників виготовляють електричне обладнання для німецьких автомобілів. Кількість замовлень для підприємства постійно збільшується, а от кількість працівників, особливо з початком весни, навпаки, зменшується. Про це йдеться в матеріалі на сайті Deutsche Welle.
«За кордоном починаються сезонні роботи, і працівники часто виїжджають туди на заробітки. Після сезону вони знову повертаються, і більшість з них знову хоче працевлаштуватися на наше підприємство. Головний їхній аргумент, звичайно, це зарплата, яка там є вищою, аніж в Україні», — пояснив проблему керівник HR-департаменту підприємства Роман Куйбіда.
За кордоном нині працюють мільйони українців. Точна статистика щодо кількості українців, які стали трудовими мігрантами, відсутня. Підрахунок ускладнює й те, що чимало людей працює нелегально або сезонно. У вересні цього року міністр закордонних справ України Павло Клімкін оцінив обсяги трудової міграції з України за кордон у мільйон осіб щорічно.
Факт значного відтоку кадрів з українських підприємств констатують також у Федерації роботодавців України (ФРУ). «Кадрова криза через відтік працівників за кордон — це наслідок непродуманої політики, яку роками проводили в країні: будували Україну як сировинну державу. А в таких країнах, де розвиваються галузі з низькою доданою вартістю, не буває високих зарплат», — стверджує гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.
На Львівщині сподівалися, що до збільшення заробітної плати роботодавців стимулюватиме прихід нових інвесторів. У 2017 році Львівська область навіть посіла шосте місце в Україні за кількістю залучених інвестицій. Однак, відчутного стрибка зарплат не сталось. Середня заробітна плата по області нині є дещо меншою від загальноукраїнської і становить 8415 гривень.
Керівництво Львівської області нещодавно вирішило ускладнити життя агенціям, які займаються працевлаштування українців за кордоном, але в тому, що така ініціатива зможе вплинути на трудовий потік, сумнівається керівник Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
«Згідно з даними соціологічного дослідження, яке ми замовляли соціологічній групі „Рейтинг“, 59% українців шукали роботу за кордоном через родичів, друзів чи колег. Тому казати про те, що розбірки з кадровими агенціями зменшать потік трудових мігрантів за кордон, буде перебільшенням», — сказав він. Хоча визнає, що на ринку працює багато шахраїв, що не мають ліцензій. На його думку, якщо у результаті перевірок на ринку залишаться лише легальні компанії з рекрутування, то це, навпаки, піде тільки на користь, бо люди будуть їхати до реальних роботодавців.
Але українці виїжджають не тільки за високими зарплатами, наголошують в Федерації роботодавців України. За даними дослідження, яке торік проводили на її замовлення, 40% опитаних трудових мігрантів сказали, що, крім зарплати, в них є ще інші причини для виїзду: нестабільність в країні, відсутність справедливої соціальної політики, безпеки, слабо розвинута медицина.
На цю тему:
- Якщо Германія відкриє ринок праці, Польща втратить дві третини українських заробітчан
- 54% українців у віці 18-35 років хотіли би переїхати на постійне місце проживання за кордон
- Польша станет полностью специальной экономической зоной - премьер
- 22% працівників з України хоче переїхати до Польщі на постійно (ДОСЛІДЖЕННЯ)
- Польському уряду вигідні українські мігранти. Чому?
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 14:27
- ЄС скасує санкції проти Андрія Клюєва, справи якого злила ГПУ, а майно він розпродав за підтримки Порошенка
- 14:11
- Хроніка ООС на 22 лютого: троє бійців Об’єднаних сил отримали поранення
- 14:02
- Уряд пояснив, як отримати субсидію готівкою не-пенсіонеру
- 13:53
- Манафорт дізнається про термін увязнення 8 березня
- 13:29
- Тільки чверть українців проти вступу країни до ЄС (ОПИТУВАННЯ)
- 13:05
- Безналичные расчеты достигли 45% от всех платежей в Украине
- 12:44
- Шахраї виграли тендер «Одеська залізниця» на поставку бронежилетів
- 12:28
- Ви будете сміятися: запуск супутників OneWeb у которий раз відклали через проблеми з російською ракетою «Союз»
- 12:16
- Майже три чверті українців підуть на вибори
- 11:49
- У одній з найкорумпованіших обладміністрацій України - Полтавській ОДА - проводить обшуки НАБУ
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.