В Україні відтермінують запровадження штрафних санкцій до євробляхерів

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні відтермінують запровадження штрафних санкцій до власників автомобілів з іноземною реєстрацією і за цей час розроблять новий законопроєкт про порядок розмитнення авто.

Про це в середу повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури за підсумками наради щодо вирішення питань розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією, яка відбулася 21 серпня.

"З 22 серпня 2019 року настає адміністративна відповідальність водіїв та власників автомобілів на іноземній реєстрації за їх використання з порушенням митного режиму. Президентом України ініційовано відтермінування запровадження штрафних санкцій. За результатами наради прийнято рішення утворити робочу групу, яка за час відтермінування санкцій має розробити новий законопроект, що врегулює порядок розмитнення автомобілів. Робочу групу очолюватиме Владислав Криклій", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що у нараді під головуванням заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка взяли участь заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка, голова Державної митної служби Максим Нефьодов, начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, представники Національної поліції, ДФС та громадськості.

Нагадаємо, 8 листопада 2018 року Верховна Рада ухвалила закони, що встановлюють пільговий термін (тимчасовий) розмитнення автомобілів і посилюють відповідальність громадян за використання автомобілів на єврономерах.

Передбачалося, що вартість розмитнення авто, які завозяться для особистого користування, визначається залежно від базової ставки, а також об'єму двигуна і віку авто. Також встановлювалася 50% знижка на розмитнення у перші три місяці після набуття чинності законом.

22 лютого 2019 року в Україні закінчився тримісячний період, протягом якого можна було розмитнити авто на єврономерах, сплативши 50% акцизного податку. Від 24 травня до власників авто на єврономерах мали почати застосовувати штрафні санкції.

Так, у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення на строк від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш як на 30 діб, передбачений штраф у 170 тис. грн або конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення авто: у разі перевищення від 20 до 30 діб – 85 тис. грн, понад 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування авто – 170 тис. грн або конфіскація.

Крім цього, передбачено відповідальність за передачу тимчасово ввезеного для особистого користування авто у володіння чи розпорядження іншій особі, а також використання такого авто у комерційних цілях. Порушникові доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

16 травня Верховна Рада України відтермінувала застосування штрафних санкій до власників авто з іноземною реєстрацією до 22 серпня 2019 року.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com