В Україні з планують оцифрувати всю культурну спадщину

|
Версия для печатиВерсия для печати

У серпні в Україні почав працювати Офіс культурних інновацій. Його основне завдання — відкриття потенціалу української культури й науки за посередництва інноваційної платформи-маркетплейсу «Український національний інтелект», на базі якого збираються реалізувати принцип «Культура в смартфоні».

Про це повідомляє «Дзеркало Тижня».

Зазначається, що першим кроком проекту стане повне оцифровування української культурної спадщини — визначних творів українських митців, які наразі зберігаються в музеях, архівах та у науково-освітніх інституціях.

«Кожен український музей, галерея, театр чи інша культурна інституція мають на 100% бути доступними у смартфоні. Єдиною функцією, яка залишиться за межами телефонного апарату, стане, власне, фізичне відвідування закладу після знайомства з його можливостями», — зазначила у коментарі «ДТ» Наталія Заболотна — громадська діячка, президентка ГО Фонд гуманітарного розвитку України. Вона нещодавно очолила Офіс культурних інновацій.

Співзасновник діджитал-платформи Роман Кирданов заявив, що маркетплейсів для об'єктів інтелектуальної власності зараз не існує взагалі, не кажучи вже про український контекст. Саме тому було вирішено створити платформу UNI.ua. Вона, за словами пана Кирданова, дасть можливість українській культурній спадщині врешті з’явитися у сучасному всесвіті цифрового формату.

 

Головною метою Офісу культурних інновацій ставлять вільний доступ до української культури і мистецтва за допомогою цифрових технологій. Засновники проекту переконують, що це стане сильним стимулом для культурного туризму а також для створення горизонтальних міжнародних зв'язків.

Офіс планує восени цього року запустити пілотний проект приєднання перших ключових українських музеїв до цифрової платформи. В той же час, за їх словами, наступний 2020 рік «має стати роком тотального оцифровування українського мистецтва, що зберігається в музейних, культурних, освітніх та наукових інституціях нашої країни».

Також в Офісі культурних інновацій планують провести ряд публічних заходів, в які будуть залучати професійну спільноту. Будуть обговорювати створення механізмів, які потрібні для запуску цифрової платформи.

 «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com