В Україні з планують оцифрувати всю культурну спадщину

|
Версия для печатиВерсия для печати

У серпні в Україні почав працювати Офіс культурних інновацій. Його основне завдання — відкриття потенціалу української культури й науки за посередництва інноваційної платформи-маркетплейсу «Український національний інтелект», на базі якого збираються реалізувати принцип «Культура в смартфоні».

Про це повідомляє «Дзеркало Тижня».

Зазначається, що першим кроком проекту стане повне оцифровування української культурної спадщини — визначних творів українських митців, які наразі зберігаються в музеях, архівах та у науково-освітніх інституціях.

«Кожен український музей, галерея, театр чи інша культурна інституція мають на 100% бути доступними у смартфоні. Єдиною функцією, яка залишиться за межами телефонного апарату, стане, власне, фізичне відвідування закладу після знайомства з його можливостями», — зазначила у коментарі «ДТ» Наталія Заболотна — громадська діячка, президентка ГО Фонд гуманітарного розвитку України. Вона нещодавно очолила Офіс культурних інновацій.

Співзасновник діджитал-платформи Роман Кирданов заявив, що маркетплейсів для об'єктів інтелектуальної власності зараз не існує взагалі, не кажучи вже про український контекст. Саме тому було вирішено створити платформу UNI.ua. Вона, за словами пана Кирданова, дасть можливість українській культурній спадщині врешті з’явитися у сучасному всесвіті цифрового формату.

 

Головною метою Офісу культурних інновацій ставлять вільний доступ до української культури і мистецтва за допомогою цифрових технологій. Засновники проекту переконують, що це стане сильним стимулом для культурного туризму а також для створення горизонтальних міжнародних зв'язків.

Офіс планує восени цього року запустити пілотний проект приєднання перших ключових українських музеїв до цифрової платформи. В той же час, за їх словами, наступний 2020 рік «має стати роком тотального оцифровування українського мистецтва, що зберігається в музейних, культурних, освітніх та наукових інституціях нашої країни».

Також в Офісі культурних інновацій планують провести ряд публічних заходів, в які будуть залучати професійну спільноту. Будуть обговорювати створення механізмів, які потрібні для запуску цифрової платформи.

 «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]