В уряді розповіли, як приватизують Укрспирт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Заступник міністра економіки Павло Кухта розповів, що пріорітетним завданням держави по "Укрспирту" є зруйнування державної монополії на виробництво спирту.

Про це він розповів в інтерв’ю ЕП.

"Спершу повинна відбутися демонополізація галузі. Виробництво спирту — це не природна монополія, а штучно створена. Ще з часів Російської імперії вважалося, що держава має бути монополістом на ринку спирту і заробляти на цьому. Моя особиста думка: у 21 сторіччі це дуже дивний підхід до роботи.

...Парламент має зняти державну монополію з виробництва спирту, а потім заводи можна буде продавати", - наголосив Кухта.

Кухта також заявив, що приватизація може відбуватися у декілька етапів.

"Укрспирт" — дуже проблемне підприємство. Зсередини воно майже повністю криміналізоване. Приватизація може відбуватися двома етапами.

Перший — запускається конкурентний ринок. Другий — все, що ми не хочемо залишати в портфелі держави, можна спокійно продати. 90% "живих" заводів можна продавати окремими підприємствами", - підкреслив Кухта.

Інші 10% потужностей замміністр пропонує ліквідувати або поміняти профіль діяльності.

"Значна частина цих підприємств уже не виробляє спирт. Там навіть обладнання потрібного нема", - підкреслив він.

Заступник міністра зазначив, що для майбутніх інвесторів можливо буде мати більший сенс будувати потужності з нуля, аніж покращувати застаріле обладнання.

"Цілком можливо, що побудувати нове підприємство для інвестора може мати більше сенсу, ніж модернізувати старе. Що продавати, а що ні — це питання реформи самого "Укрспирту" та його ревізії", - резюмував Кухта.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com