В’ятрович: Комітет Ради погодив перейменування двох областей

|
Версия для печатиВерсия для печати

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВР підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську і Кіровоградську області на Січеславську і Кропивницьку відповідно.

Про це повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у Facebook.

«Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську у Кропивницьку. Декомунізацію не спинити», — написав він.

Нагадаємо, у липні 2016 року Верховна Рада ухвалила рішення про перейменування міста Кіровоград на Кропивницький. А 19 травня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро.

У квітні група народних депутатів подала законопроект про внесення змін до ст. 133 Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області у Січеславську. Автори законодавчої ініціативи наголошують, що перейменування Дніпропетровської області пов’язане з необхідністю приведення назв таких географічних об’єктів у відповідність до вимог закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Назва області містить згадку про Григорія Петровського (1878-1958) - партійного, більшовицького та радянського діяча, керівника революційного руху та голови ЦВК УРСР, одного з організаторів Голодомору 1932-33 років та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні.

В лютому 2018 року у Дніпрі відбулося громадське обговорення ініціативи перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com