Валютні резерви НБУ в лютому знизилися на 1% - до $28,5 млрд

|
Версия для печатиВерсия для печати

 За даними НБУ, на 1 березня його валютні резерви становили 28,54 млрд дол. У лютому вони зменшилися на 1% - "з огляду на погашення зовнішніх і внутрішніх зобов`язань держави, що були частково компенсовані за рахунок валютних надходжень на користь уряду та інтервенцій Національного банку на валютному ринку", констатує Нацбанк.

Як зазначає видання FINBALANCE, НБУ уточнює, що загалом динаміку резервів упродовж лютого визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на користь уряду від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП) у лютому становили 456,7 млн дол. Водночас загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті складав 633,9 млн дол (в еквіваленті). З цієї суми 489,2 млн дол були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, 33,7 млн дол – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), решта коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Крім того, в лютому уряд та Національного банк виплатили 213,1 млн дол (в еквіваленті) на користь МВФ.

2. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

"На початку лютого пропозиція на валютному ринку переважала попит, зокрема внаслідок нарощення портфеля ОВДП нерезидентами. Це дозволило центральному банку викупити в резерви 200 млн дол. Останні два тижні лютого міжбанківський валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив на валютний ринок. Інтервенції з продажу валюти в минулому місяці не проводилися", - додає Нацбанк.

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).

У минулому місяці їх вартість зменшилася на 87,5 млн дол. США (в еквіваленті).

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - резюмує НБУ.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]