Варфоломій прийняв єпархії митрополитів з УПЦ МП, які перейшли по ПЦУ, до Вселенського престолу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вселенський патріарх Варфоломій направив листи підтримки на адресу митрополитів Симеона (Шостацький) і Олександра (Драбинко) за участь в об'єднавчому соборі православних церков.

У них йдеться про те, що єпархії митрополитів тепер відносяться до Вселенського престолу. Листи було підписано 14 грудня тобто за три дні до того, як УПЦ МП вирішила позбавити Симеона і Олександра єпархій, передає Lb.ua.

Видання публікує копію документа, надісланого Симеону.

"Ваше Преосвященство, митрополит Вінницький і Барський, коханий в Дусі Святому брат і слуга-товариш нашої Мирності, пан Симеон, нехай будуть Вашому Преосвященству благодать і мир від Бога!

Після того як Ви, Ваше Преосвященство, звернулися до нашої Мирності і виклали свою справу нам, милістю Божою Архієпископу Константинополя-Нового Риму і Вселенського Патріарха, як не тільки тому, хто завдяки піклуванню Церкви має незаперечний обов'язок судити про церковні справи, де б вони не відбувалися, і давати їм остаточне рішення, але і як Вашому батькові і владиці, оскільки Ваша єпархія, яка в давній час підпала під іншу церковну юрисдикцію, була відновлена ​​завдяки відкликанню і скасування Грамоти, виданої нашим пріснопам’ятним попередником Діонісієм IV, і тепер відноситься до Великої Константинопольської Христової Церкви і визнається її істинної дочкою, ми прийшли до рішення за допомогою цієї Патріаршої Грамоти прийняти Вас в юрисдикцію нашого Святійшого Апостольського і Патріаршого Вселенського Престолу разом з Вашим непорочним кліром і благочестивим народом, звільняючи від усякої відповідальності, або звинувачення, або будь-якого іншого заборони, що накладається на Вас яким би то не було церковним органом, і повністю приймаючи все, що Ви робили як єпископ і пастир.

З батьківською молитвою ми викладаємо Вам своє Патріарше благословення, братськи цілуємо і від щирого серця закликаємо на Вас благодать і милість в Тройці поклоняємого Бога, Якому слава і влада на віки".

Аналогічне звернення у себе в фейсбуці опублікував також митрополит Олександр.

Нагадаємо, сьогоднішнім рішенням Синоду УПЦ МП були звільнені митрополити Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) та Вінницький Симеон (Шостацький), які безпосередньо брали участь в Соборі. А також благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич), голова відділу інформації Київської єпархії протоієрей Петро Зуєв, клірик Дніпропетровської єпархії протоієрей Богдан Гулямов і протодиякон Ростислав Воробей.

Всім їм заборонено священнослужіння в УПЦ МП. У четвер Верховна Рада планує розглянути законопроект, який зобов'яже перейменуватися Українську православну церкву Московського патріархату, а також законопроект про порядок переходу громад і майна до складу Православної церкви України.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com