Вартість української землі на аукціоні зростає до більше ніж 400%

|
Версия для печатиВерсия для печати

Станом на 19 січня у системі "Прозорро.Продажі" оголошено 3010 земельних аукціонів.

Про це повідомляє пресслужба Міністертсва аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що оголошено 1975 аукціонів із оренди землі та 1035 – із її відчуження. 

Загальна площа земельних ділянок, які пропонуються до здачі в оренду, становить 14 537 га, їх вартість сягає 71 млн грн. На продаж виставлено 1 609 га із загальною вартістю всіх лотів у 877 млн грн. 

У Мінагрополітики зауважують, що продають приватні землі с/г призначення або землі не с/г призначення. Наразі продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений.

У п’ятірку областей з найвищою стартовою вартістю лотів із оренди увійшли Одеська, Хмельницька, Кіровоградська, Київська та Волинська області. Під продаж найдорожча земля на Львівщині, Київщині, Закарпатті, на Одещині, Харківщині.

У системі також оголошено 2166 аукціонів із оренди та продажу суто с/г землі (1571 – із оренди та 592 – з продажу). Це 72% від усіх земельних аукціонів у системі. Загальна вартість таких лотів – 247 млн грн (30 млн грн – аукціони з оренди землі, 217 млн грн – із її продажу). Загальна площа земельних ділянок, що виставлені на торги, – 13 788 га (13 453 га з оренди та 1 335 га – з відчуження землі).

За інформацією Мінагрополітики, зростання ціни на торгах становить 203%. При цьому зростання ціни за землями саме с/г призначення за вже завершеними електронними торгами перевищує 400%. Наразі успішно відбулися 855 земельних торгів, а повністю завершено 453 земельних торгів.

Перші земельні аукціони в системі Prozorro.Продажі стартували 8 листопада 2021 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку
16:16
Чим загрожує Україні атака на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]