"Велике будівництво" прийшло на українську антарктичну станцію

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Антарктиду на українську наукову станцію «Академік Вернадський» для її модернізації прибула перша частина сезонної експедиції - інженери і техніки.

Про це повідомляє у Фейсбуці Національний антарктичний науковий центр.

«У Новий рік до наших зимівників прибув не один Санта з подарунками, а цілий загін! Бо на станцію якраз дісталася перша частина сезонної експедиції, що вирушила з Києва 5 грудня», - йдеться у повідомленні.

Зазначають, що до сезонної команди входять здебільшого технічні фахівці – інженери та механіки, які продовжать розпочаті раніше роботи з модернізації станції. Планується, що в найближчі два місяці спільно з колегами-зимівниками вони виконають низку важливих завдань. Це, зокрема, повна заміна паливопроводів, що з’єднують головний та резервний паливні баки між собою та з приміщенням дизельної, заміна всіх запірних вентилів на трубах та паливних резервуарах. Також заплановано організувати нову систему заземлення для об’єктів критичної інфраструктури. Це потребує буріння в надтвердих вулканічних породах, базальтах та андезитах понад 100 отворів діаметром 52 мм. Крім того, необхідно виготовити стовпчасті опори для будівлі нового складу, для чого розкопати до скелі сніг та лід, пробурити 96 отворів під арматуру, зафіксувати арматуру в отворах хімічним анкером, встановити опалубку та забетонувати 24 опори.

Ще у планах розширення та приведення у відповідність до міжнародних антарктичних норм майданчика для зберігання сміття, що теж передбачає бурові та арматурні роботи, бетонування, потім – виготовлення стін та даху; очищення головного паливного бака від залишків пального, осаду та парафінів, підготовка його внутрішніх стінок до антикорозійного фарбування; відновлення теплоізоляції та вітробар’єру під головною будівлею станції на площі близько 30 м кв.; виготовлення з нержавіючої сталі нового розхідного паливного бака, що живить опалювальні котли головної будівлі, та встановлення його замість старого.

Як зазначили в НАНЦ, зимівники 26-ї Української антарктичної експедиції дуже чекали на прибуття фахівців, адже це перші їхні «гості» з квітня 2021 року. Прибулі привезли на станцію свіжі овочі та фрукти, які закінчилися на «Вернадському» ще кілька місяців тому.

Масштабну модернізацію станції «Академік Вернадський» НАНЦ почав 3 роки тому, вперше з моменту передачі станції Україні від Британії 1996-го. Передбачається, що в лютому-березні 2022 року сюди приїде друга частина інженерного загону, адже на березень-квітень заплановано ще низку технічних робіт. У районі «Вернадського» дуже мінлива погода: зазвичай хмарно, сильний вітер, дощ і сніг. Але упродовж антарктичного літа, тобто грудня-лютого, погода більш-менш прийнятна, щоб проводити роботи (особливо пов’язані зі зварюванням) на вулиці.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]