Верховна Рада перейменувала чотири села в трьох областях

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Верховна Рада в середу, 11 вересня, перейменувала чотири села в Одеській, Харківській та Івано-Франківській областях.

Про це повідомляє видання LB.ua.

Зокрема, село Іванівка Любашівського району Одеської області, де проживають 162 особи, постановою №2093 перейменоване в Янівці.

Перейменування було потрібно в зв'язку зі створенням Любашівської громади, куди увійшло дві Іванівки. Одній Іванівці вирішили повернути історичну назву – Янівка, яку вона мала до 1946 року. Ця назва походить від прізвища місцевого поміщика Яновського.

Село Рябухине Нововодолазького району Харківської області перейменоване в Гуляйполе відповідно до закону про декомунізацію (постанова №2094).

За інформацією Українського інституту національної пам'яті, Рябуха був першим головою створеної більшовиками сільради і загинув "від рук куркулів" у ході продрозкладки. Гуляйполе – історична назва цього населеного пункту. Зараз там мешкає лише 86 осіб.

Село Мелихівка Нововодолазького району Харківської області постановою №2095 змінило назву на Миколаївку відповідно до закону про декомунізацію.

За інформацією Українського інституту національної пам'яті, 1920 року село Ленівка на честь більшовика Мелехова було перейменоване в Мелехівку. Мелехов був командиром "загону по боротьбі з куркульським бандитизмом" і загинув у ході продрозкладки. Населення – 616 осіб.

Село Текучі Косівського району Івано-Франківської області на прохання місцевих жителів перейменовано в село Текуча (постанова №2096).

 

Йдеться про повернення населеному пункту історичної назви, оскільки назва Текучі з'явилася тільки 1987 року. У всіх історичних матеріалах з 1620 року до середини XX ст. цей населений пункт мав назву Текуча. Населення Текучої – 1415 жителів.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com