Верховна Рада прийняла закон про загальну середню освіту. Ключове

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект № 2285-д "Про повну загальну середню освіту".

За відповідне рішення проголосували 327 нардепів.

Законопроект регулює питання доступності та забезпечення рівного доступу дітей до повного загальної середньої освіти.

Зокрема, він гарантує зарахування дітей до початкової школи без конкурсів, при цьому заклад має бути територіально доступним для дітей незалежно від їх соціального статусу або місця народження.

Діти на тривалому стаціонарному лікуванні отримають право здобувати освіту в медустановах.

Вводиться поняття індивідуальної освітньої траєкторії - механізму, який дає можливість кожному учневі гнучко і з урахуванням власних потреб і талантів будувати своє навчання.

Закон відкриває можливість надання учням, які цього потребують, індивідуальних і групових консультацій на базі школи. Планується, що такі консультації будуть оплачуватися за рахунок держави.

Документ вводить право учнів вибирати курси, навчальні предмети (інтегровані курси).

Законом визначаються три адаптаційні цикли навчання - 1-2 класи, 5-6 класи і 10 клас.

Встановлюється більше прав для учнівського самоврядування. Зокрема, закон передбачає:

- чіткі повноваження учнівського самоврядування;

- право керівнику учнівського самоврядування на невідкладний прийом керівником установи освіти;

- право учнів через своїх представників брати участь у засіданнях педагогічної ради з усіх питань, що стосуються організації і реалізації освітнього процесу.

Закон передбачає три моделі вивчення української мови в школах. Перша модель передбачена для корінних народів України, які не проживають в мовному середовищі своєї мови і не мають держави, який цю мову захищала б і розвивала. Перш за все, мова йде про кримських татар. Друга модель - для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких відносяться до мов ЄС. Третя модель буде працювати для інших національних громад України.

Для вчителів також вводиться педагогічна автономія, яка полягає у створенні програм, розробці власної системи оцінки та заохочення учня (зі створенням шкали переведення в 12-бальну шкалу), підвищенні кваліфікації за своїм вибором і за рахунок держави.

Передбачені ряд доплат, наприклад, за класне керівництво (20-25%), перевірку навчальних робіт (10-20%), завідування майстернями та кабінетами інформатики (15-20%).

Закон також передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]