Верховна Рада прийняла закон про загальну середню освіту. Ключове

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект № 2285-д "Про повну загальну середню освіту".

За відповідне рішення проголосували 327 нардепів.

Законопроект регулює питання доступності та забезпечення рівного доступу дітей до повного загальної середньої освіти.

Зокрема, він гарантує зарахування дітей до початкової школи без конкурсів, при цьому заклад має бути територіально доступним для дітей незалежно від їх соціального статусу або місця народження.

Діти на тривалому стаціонарному лікуванні отримають право здобувати освіту в медустановах.

Вводиться поняття індивідуальної освітньої траєкторії - механізму, який дає можливість кожному учневі гнучко і з урахуванням власних потреб і талантів будувати своє навчання.

Закон відкриває можливість надання учням, які цього потребують, індивідуальних і групових консультацій на базі школи. Планується, що такі консультації будуть оплачуватися за рахунок держави.

Документ вводить право учнів вибирати курси, навчальні предмети (інтегровані курси).

Законом визначаються три адаптаційні цикли навчання - 1-2 класи, 5-6 класи і 10 клас.

Встановлюється більше прав для учнівського самоврядування. Зокрема, закон передбачає:

- чіткі повноваження учнівського самоврядування;

- право керівнику учнівського самоврядування на невідкладний прийом керівником установи освіти;

- право учнів через своїх представників брати участь у засіданнях педагогічної ради з усіх питань, що стосуються організації і реалізації освітнього процесу.

Закон передбачає три моделі вивчення української мови в школах. Перша модель передбачена для корінних народів України, які не проживають в мовному середовищі своєї мови і не мають держави, який цю мову захищала б і розвивала. Перш за все, мова йде про кримських татар. Друга модель - для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких відносяться до мов ЄС. Третя модель буде працювати для інших національних громад України.

Для вчителів також вводиться педагогічна автономія, яка полягає у створенні програм, розробці власної системи оцінки та заохочення учня (зі створенням шкали переведення в 12-бальну шкалу), підвищенні кваліфікації за своїм вибором і за рахунок держави.

Передбачені ряд доплат, наприклад, за класне керівництво (20-25%), перевірку навчальних робіт (10-20%), завідування майстернями та кабінетами інформатики (15-20%).

Закон також передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com