Верховний суд: перевірки переселенців для отримання соцвиплат - незаконні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконними дві постанови Кабміну, які стосуються перевірки факту наявності переселенців за зареєстрованим місцем перебування для отримання соцвиплат.

Відповідною постановою залишено без задоволення скаргу Кабміну на рішення першої та апеляційної інстанцій, якими нормативні акти уряду були визнані незаконними, передає Укрінформ.

"Касаційний адміністративний суд України постановив: касаційну скаргу Кабінету міністрів України залишити без задоволення. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2017 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 4 липня 2018 року залишити без змін", - йдеться у резолютивній частині рішення суду від 20 грудня 2018 року.

Колегія суддів ВС при розгляді скарги КМУ врахувала рішення Окружного адмінсуду міста Києва та Київського апеляційного адмінсуду, якими було визнано такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили положення "Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" та "Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування", які були затверджені постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 та постановою «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 року № 637.

"Касаційна скарга не містить належних та обґрунтованих доводів, які б спростовували наведений висновок суду. У ній також не зазначено інших міркувань, які б не були предметом перевірки апеляційного суду та щодо яких не наведено мотивів відхилення такого аргументу", - йдеться в ухваленому рішенні.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Як повідомлялося, у червні 2016 року Кабмін ускладнив порядок отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб. Уряд ухвалив низку нормативних актів, відповідно до яких представники органів соціального захисту або інших органів влади чи установ відвідували помешкання переселенців, аби через акт засвідчити факт наявності людини за зареєстрованим місцем перебування. У разі відсутності за місцем зареєстрованого перебування переселенець-пенсіонер міг бути позбавлений права на отримання пенсії, а внутрішньо переміщені особи - матеріальної допомоги.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]