Верховний суд повернув прокурора Петрова в справу Мартиненка

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сьогодні Верховний суд під головуванням Андрія Чистика задовольнив скаргу прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на рішення Київського апеляційного суду. В становивши, що апеляція вийшла за межі своїх повноважень, коли вирішувала, чи повертати прокурора Андрія Перова до справи екснардепа Миколи Мартиненка.

Про це йдеться у повідомленні Центру протидії корупції.

“Верховний суд став на сторону закону та скасував незаконне рішення апеляції. Тепер уже Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду буде вирішувати, чи повертати прокурора Перова у справу Мартиненка”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Так, у вересні 2018 року перед початком розгляду справи Мартиненка Шевченківський суд відвів Перова на основі догани Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Тоді судді побачили упередженість у тому, що прокурора покарали за заявою адвокатів екснардепа.

КДКП оголосила догану Перову за грюк дверима, але згодом це абсурдне покарання скасував Верховний суд.

У зв’язку з тим, що єдина обставина для відводу Перова була скасована судом, САП просила переглянути відвід, однак Шевченківський суд зрештою став на бік Мартиненка.

Рішення про відмову повернути Перову у справу оскаржувалося, але Київський апеляційний суд також посприяв адвокатам. Він скасував рішення Шевченківського суду, але вигадав нові причини начебто упередженості прокурора Перова.

“Київський апеляційний суд банально “підіграв” адвокатам Мартиненка, яким так заважав прокурор Перов. Проте судді апеляції порушили закон, прийнявши до уваги нові факти адвокатів, чому прокурор не може бути у справі”, — додає Андрій Савін.

Відповідно, сьогодні Верховний суд взяв до уваги ці обставини та вирішив, що справа щодо відводу Перова зі справи Мартиненка має ще раз слухатися в апеляції. Ця апеляція буде у ВАКС.

Нагадаємо, Микола Мартиненко та його спільники обвинувачується у розкраданні майже 700 млн гривень із двох державних підприємств Східного гірничо-збагачувального комбінату і Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”. 2 жовтня 2019 року цю справу передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду, де її почнуть слухати заново.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]