Верховний Суд скасував договір АМПУ на 712 млн грн на днопоглиблювані роботи

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховний Суд визнав законним анулювання договору на суму 712 мільйонів гривень, укладеного держпідприємством "Адміністрація морських портів України" на проведення днопоглиблювальних робіт.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро у п’ятницю, передає Економічна правда.

"Верховний Суд поставив крапку у справі про визнання недійсним договору на проведення днопоглиблювальних робіт у портах України вартістю 712 млн грн. 20 червня 2019 року ВС ухвалив відповідне рішення, яким залишив без змін рішення Господарського суду міста Києва про анулювання договору, укладеного ДП "Адміністрація морських портів України" та ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що позов про визнання недійсним вказаного правочину НАБУ подало ще у березні 2017 року. В результаті вдалося запобігти перерахуванню на користь ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" близько 395 млн грн та не допустити завдання ДП "АМПУ" збитків на суму близько 146 млн грн. Крім того, судове рішення дозволяє ДП "АМПУ" розпочати процедуру повернення незаконно сплачених 118,4 млн грн.

Підставою позову НАБУ стали матеріали, отримані детективами під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками заволодіння у 2015–2016 роках коштами ДП "АМПУ" при проведенні процедур державних закупівель, укладення та виконання договорів з ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" про надання послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів.

У бюро заявляють, що позиція ВС в контексті рішення Конституційного Суду України щодо позбавлення Національного бюро права на подання позовів про визнання угод недійсними свідчить про законність дій НАБУ при зверненні до суду з позовами та обґрунтованість судових рішень у таких справах, незважаючи на рішення КСУ.

Конституційний Суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону "Про Національне антикорупційне бюро України", який визначає: "за наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України".

КСУ відкрив відповідне провадження за скаргою акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" - підприємства, що контролюється групою "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, у жовтні 2018 року.

НАБУ за 4 роки роботи подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн.

Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]