Верховний суд скасував вирок військовому прокурору, чий підлеглий «загубив» $40 тис

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Верховний суд скасував вирок, яким до 5 років позбавлення волі умовно засуджено колишнього прокурора військової прокуратури Дарницького гарнізону Центрального регіону України Євгена Похиталюка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 29 січня.

Скасовані вирок та апеляційну ухвалу і справу скеровано на новий розгляд у суді першої інстанції.

У березні 2019 чоловіка визнали винним у недбалому виконанні обов’язків на військовій службі – ч. 3 ст. 425 КК України.

У серпні 2019 апеляційний суд погодився, що саме саме недбале виконання обов’язків прокурором призвело до викрадення грошей.

Сторона захисту оскаржувала вирок у тому числі з підстав недоведення факту спричинення потерпілим матеріальної шкоди, відсутності причинно-наслідкового зв’язку між діяннями Похиталюка та матеріальною шкодою. Верховний суд вважає, що судові рішення не містять обґрунтованих мотивів відхилення доводів захисту в цій частині.

У суді першої інстанції перебуває справа за звинуваченням іншого прокурора у розтраті цих коштів. Чоловік був підлеглим Похиталюка і раніше давав показання, що узяв гроші з сейфу кабінету прокуратури і втратив під час перевезення у банк.

Верховний суд зазначив, що у вироку Похиталюку заволодіння коштами його підлеглим подається як встановлений факт, хоча обвинувального вироку стосовно нього ще нема.

Також апеляційний суд, спростовуючи доводи скарг, вийшов за межі висунутого обвинувачення, вказавши, що Похиталюк надав можливість вчинити злочин – заволодіти коштами іншій особі. Однак обвинувачення в цій частині не висувалось і обвинувачений від нього не захищався, тому судом апеляційної інстанції було порушено право обвинуваченого на захист.

Крім того, судами першої та апеляційної інстанцій не надано належного аналізу доводам захисту щодо можливості кваліфікації діяння як військового злочину.

У 2015 році Похиталюк був прокурором  військової прокуратури Дарницького гарнізону Центрального регіону України. У провадженні відомства перебувала справа за підозрою командира військової частини А3466 в отриманні 57 тис. грн неправомірної вигоди.

При обшуку в командира вдома вилучили 38 800 доларів та 60 500 гривень, які не були предметом кримінального правопорушення. Однак слідчий визнав їх речовими доказами. Ці кошти не були арештовані і не передавались в банк, а зберігалися в сейфі в кабінеті прокуратури.

У період 29 квітня 2015 року – 22 жовтня 2015 року, за невстановлених слідством обставин, підлеглий Похиталюка, старший прокурор військової прокуратури Дарницького гарнізону, нібито взяв гроші із сейфу та виніс із приміщення прокуратури і розпорядився на власний розсуд. Пізніше цей прокурор сказав, що гроші втратив під час перевезення та боявся в цьому зізнатися. Справа за його звинуваченням у розтраті слухається у суді першої інстанції і власниками коштів заявлено тут цивільний позов.

«Аргумент» 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]