Верховний суд відмовив скандальному Семочку у відновленні на посаді в СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховний суд України відмовив колишньому заступнику голови Служби безпеки України Сергію Семочку в розгляді позову про незаконне звільнення з посади президентом і поновлення на посаді, оскільки він запізнився з терміном подачі заяви в суд.

Відповідна постанова опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає zn.ua.

"Ознайомившись з позовною заявою суд вважає, що його слід залишити без руху", - йдеться у висновку суду.

Зокрема, в ЗСУ відзначили, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк. Семочко був звільнений з посади 12 квітня проте позовну заяву подав тільки 23 травня. Для розгляду заяви Семочко повинен був звернутися до суду із заявою про продовження терміну подачі позову або вказати поважну причину, чому не вклався у визначений законодавством термін.

Однак з відповідними зверненнями позивач до суду не звертався, а також не надав до позовної заяви наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Більш того, він вимагав витребування цих доказів в Адміністрації президента.

Нагадаємо, що вже після інавгурації президента Володимира Зеленського звільнений з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко подав до суду з вимогою скасувати указ президента Порошенко про його звільнення.

14 квітня Петро Порошенко повідомив про звільнення Сергія Семочко за два дні на сайті глави держави з'явився відповідний указ, датований 12 квітня.

За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, екс-глава ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.

Дії СБУ привели до припинення закупівель, пацієнти залишилися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках привела до смерті 200 осіб.

Сім'я Семочка володіє трьома будинками в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів і іншим дорогим майном, яке екс-співробітник СБУ не міг придбати на зарплату. Крім того, контррозвідка підтвердила, що у фактичної дружини Семочка і її дочки є громадянство РФ, наявність якого він публічно заперечував. Дружина Семочко і її діти неодноразово відвідували окупований Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною жили і працювали на півострові.

Після публікації матеріалу НАБУ зареєструвало кримінальне провадження про незаконне збагачення Семочка. Через два тижні СБУ почала перевірку Семочка в рамках справи про держзраді, відкритого за заявою журналіста Дениса Бігус.

26 березня НАБУ закрило справу про незаконне збагачення Семочка. За місяць до цього Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і суперечить принципу презумпції невинуватості.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]