Верховний суд встановив термін давності при стягненні податкового боргу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Податкові органи втрачають право стягувати податковий борг після трьох років з дня його виникнення.

Такий висновок зробив Верховний суд після розгляду скарги підприємця, повідомляє сайт «Судова влада».

Рішення суду обумовлює, що у разі спливу 1 095-денного строку з дня виникнення податкового боргу він визнається безнадійним і списується разом з нарахованими на нього пенею та штрафними санкціями. Податковий орган після цього не може вживати заходи, аби його стягнути.

Верховний суд розглядав касаційну скаргу фізособи-підприємця на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду та Львівського апеляційного адміністративного суду.

Державна податкова інспекція позивалася до підприємця про стягнення податкового боргу, який на 31 грудня 2009 року становив 20 тис. 196 грн.

Узгоджені з ДПІ суми податкового зобов’язання він у 2013−2016 роках сплачував несвоєчасно, тому податківці нараховували пеню за несвоєчасну сплату. У 2016 році звернулися до суду, аби стягнути 11 тис. 150 грн з підприємця.

Рішення Верховного суду визначило, що термін звернення контролюючого органу відповідно до ст. 102 Кодексу адміністративного судочинства України закінчився у 2012 році. Тому ДПІ не мала права у 2016 році звертатися до суду з вимогами про стягнення пені, яка нарахована на борг, який погасили через 1095 днів з дня його виникнення.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]