Вибори у Білорусі: спостерігачі фіксують сотні порушень на тлі високої явки

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Явка на парламентських виборах у Білорусі становила, за даними ЦВК, близько 77 відсотків. Спостерігачі від опозиції зафіксували понад 600 порушень.

У Білорусі у неділю, 17 листопада, пройшли вибори до Палати представників Національних зборів - нижньої палати парламенту країни. За даними Центральної виборчої комісії, голосування відбулося у всіх 110 округах. явка виборців, за останніми даними, становила 77, 22 відсотка, повідомляє Deutsche Welle.

Найвищою була активність виборців у Могильовській області - 82,3 відсотка, найнижчою - в Мінську (63,3). Під час дострокового голосування, з 12-го по 16 листопада, проголосувало 35,77 відсотка виборців.

Протягом дня спостерігачі від опозиції зафіксували 668 порушень, повідомляє сайт кампанії моніторингу за перебігом голосування "Право вибору". Понад 40 відсотків порушень становить невідповідність кількості тих, хто проголосував, у протоколі комісії та за даними спостерігача. У 30 відсотках випадків головою дільничної комісії не було забезпечено належного зберігання скриньки дострокового голосування.

На виборах громадяни країни мали обрати за мажоритарною системою 110 депутатів нижньої палати парламенту з 513 кандидатів від 12 партій і декількох громадських рухів. Попередні результати виборів, як очікується, будуть оголошені в ніч на 18 листопада.

Чимало кандидатів балотувалися від Ліберально-демократичної партії, яку вважають провладною, - 98. Ще 47 йшли від опозиційної Об'єднаної громадянської партії і 40 - від провладної Республіканської партії праці і справедливості (РПТС). Утім, раніше у складі парламенту зі 110 депутатів тільки 16 представляли партії, а інші 94 були безпартійними.

Під час передвиборчої кампанії багатьом незалежним і відомим кандидатам було відмовлено в реєстрації. Ще частина опозиційних кандидатів втратили реєстрацію за порушення під час агітаційної кампанії.

«Аргумент»

В тему:Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com