Вищий антикорупційний суд відсторонив Зеновія Холоднюка від посади

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вищий антикорупційний суд відсторонив на два місяці Зеновія Холоднюка від посади голови Державної судової адміністрації.

Рішення оголосила слідча суддя ВАКС Оксана Олійник, трансляція засідання велася в YouTube, передає lb.ua.

"Відсторонити підозрюваного Холоднюка від посади голови Державної судової адміністрації України на два місяці, до 1 грудня 2020 року", - оголосила про своє рішення суддя.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють Холоднюка в причетності до злочинної організації, створеної головою Окружного адміністративного суду міста Києва Павлом Вовком.

Детектив НАБУ і прокурори САП просили суд відсторонити Холоднюка від посади, оскільки він може її використати для перешкоджання слідству, впливу на свідків або знищення речей і документів, необхідних слідству. Зокрема, прокурор навів приклад, як глава ДСА ініціював проведення аудиторської перевірки діяльності Чернігівського апеляційного суду, який давав дозвіл на прослуховування кабінету глави ОАСК.

Детектив нагадав, що юридичний відділ Держсудової адміністрації надав Холоднюку доповідну записку про те, що нібито термін повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії України становить чотири роки. Цей юрвідділ є підконтрольним голові ДСА, і нібито на підставі цієї записки він замінив члена ВККС за своєю квотою.

Прокурор Олег Макар також нагадав, що Холоднюка підозрюють у тому, що він заблокував проведення конкурсу на посаду голови ДСА, в якому сам не зміг узяти участь через незнання англійської мови. За словами прокурора, натомість голова ДСА призначив за своєю квотою членом Вищої кваліфікаційної комісії України підконтрольну керівнику ОАСК особу, звільнивши Сергія Щотку.

Раніше НАБУ вже намагалося усунути Холоднюка з посади, але тоді ВАКС повернув клопотання.

Нагадаємо, у липні минулого року директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Холоднюк і омбудсманка Людмила Денісова призначали і звільняли членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів на вимогу голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. За словами Ситника, в результаті втручання Вовка замість Тетяни Весельської у ВККСУ потрапив скандальний суддя Микола Сірош, замість Станіслава Щотки - Сергій Остапець, а Андрія Козлова звільнили, ніким не замінивши.

17 липня 2020 року було повідомлено про підозру 12 особам, у тому числі голові ДСА та голові ОАСК. За версією слідства, підозрювані мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя, створення штучних перешкод у їхній роботі, а також втручання у діяльність державних діячів.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com