Після скасування формули ціноутворення для вугілля "Роттердам+" ціни на електроенергію для промислових споживачів лише зросли. Про це заявив голова виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі, передає "РБК-Україна".

За словами Саакашвілі, наразі за аналогічним принципом ціноутворення працює формула "Амстердам+" для газової сфери.

"Раніше був "Роттердам+", а зараз чудово працює система "Амстердам+", що змінилося? Між Роттердамом і Амстердамом 60 км... Якщо в цьому є різниця", – зазначив Саакашвілі.

Він нагадав, що після скасування дії "Роттердам+" із 1 липня 2019 року – ціни на вугілля та електроенергію для промисловців в Україні лише росли.

"Роттердам+", нам кажуть, що формула працювала, потім припинила, а платимо ми чомусь більше після того, як вона припинила", – додав чиновник.

Нагадаємо, формула "Роттердам+" регламентувала розрахунок вартості вугілля для промислових споживачів протягом 2016-2019 років. Формула була скасована 1 липня 2019 року із введенням ринку електроенергії – після чого ціна вугілля та електроенергії для промисловості зросла.

У свою чергу, уряди Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля запровадили та затвердили в меморандумі з МВФ аналогічний підхід для визначення ціни газу для населення – "Амстердам+". Який також передбачає включення в ціну вартості доставки газу з Нідерландів.

«Аргумент»