Влада України має загасити спалах насильства радикалів, — AI

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українська влада не запобігла численним порушенням прав людини і не провела ефективні розслідування нападів, що здійснювалися радикальними угрупованнями протягом 2018 року.

Такі висновки випливають із доповіді Amnesty International під назвою "Україна: Права людини під загрозою", оприлюдненої у понеділок, 17 грудня, передає DW.COM.

Правозахисники занепокоєні фактом безкарності членів радикальних угруповань, котрі здійснювали напади на журналістів, активістів, правозахисників, а також представників сексуальних меншин та етнічних меншин (особливо ромської спільноти).

У звіті, зокрема зазначено, що протягом 2018 року міжнародними правозахисними організаціями, зокрема Amnesty International, було задокументовано понад 50 нападів на активістів та правозахисників в Україні. Нападів зазнають люди, які працюють у галузі захисту прав ЛГБТ-спільноти, навколишнього середовища та протидії корупції.

Прикладом неадекватної реакції української влади на такі випадки Amnesty International називає справу Катерини Гандзюк. "Необхідні рішучі дії для того, щоб забезпечити правозахисникам та правозахисницям безпечні умови, в яких буде можливість захищати та просувати права людини, без страху покарання і переслідувань", - йдеться в документі.

Окремо правозахисники торкнулися подальшого зростання "тиску на свободу вираження і свободу преси". Зокрема, у документі згадано про стеження за телефонами журналісток Наталії Седлецької та Христини Бердинських які працюють із тематикою протидії корупції.

Amnesty International закликає українську влада вжити заходів, "щоб загасити спалах радикального насильства, визнати важливу роль громадських активістів та в повній мірі поважати право на свободу слова, включно зі свободою ЗМІ".

Погіршується і ситуація з правами людини в окупованому Росією Криму та на контрольованих сепаратистами територіях Донбасу. Там залишається дедалі менші простору для свободи висловлювань та мирних зібрань, кажуть дослідники Amnesty International. Правозахисна організація "й надалі отримує повідомлення про незаконні дії, затримання, тортури та жорстоке поводження, що здійснюються обома сторонами конфлікту" на Донбасі.

У Криму правозахисники відзначають постійні порушення прав кримськотатарської громади. "Десятки етнічних кримських татар заарештовано за політично вмотивованими звинуваченнями", - зазначають експерти AI. Повідомляють в Amnesty International і про у Криму утиски українських активістів, котрі змушені залишати півострів з міркувань власної безпеки. Також Amnesty International згадує незаконно увязненого в РФ українського режисера з Криму Олега Сенцова і закликає до його негайного звільнення. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com