Влада запропонувала знижка на транзит всім, хто хоче постачати газ через Україну

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Знижка на транзит газу, про яку заявив президент України Володимир Зеленський, буде доступна всім, хто готовий постачати газ через Україну.

Про це заявила радниця міністра енергетики Олена (Лана) Зеркаль в «Суботньому інтерв’ю Радіо Свобода.

Зеркаль висловила думку, що запропонувати знижку на транзит газу – це «розуміний хід», який має на меті допомогти Європі та України «пройти цю критичну зиму».

«Насправді знижка запропонована всім, хто готовий постачати через Україну газ понад законтрактовані обсяги. І Україна готова надати додаткових обсягів у тих межах, в яких здатна прокачати українська газотранспортна система», – сказала вона.

За даними радниці міністра, наразі рівень газу в європейських сховищах становить 86% від норми:

«А рівень газу в газосховищах «Газпрому» – це 25%. І якщо «Газпром» є свідомий того, що в нього є газ, а це не просто слова, то в них є можливості заповнити свої газові сховища і також забезпечити Європу тим газом, який вони говорили, що готові качати через «Північний потік-2» і не давити, не шантажувати цим Європу».

Говорячи про те, наскільки для України економічно вигідно транспортувати газ за нижчою ціною, Зеркаль вказала на те, що йдеться не так про економіку, як про політику.

«Цю дискусію почав Володимир Путін у прямому ефірі. І тому за тих обставин, які зараз існують, це питання вже балансування інтересів. Дійсно, «Нафтогазу» доведеться витратити певні кошти, які вони мали б отримати. Але ці кошти залишаться в України і їх отримає Оператор газотранспортної системи, а по-друге, можливо, ми потім зможемо забезпечити надання «Нафтогазу» якихось «зелених грантів», які допоможуть тому ж самому «Нафтогазу» перейти на біопаливо, або ще щось побудувати зелене», – припустила вона.

Водночас Зеркаль зазначила, що в президента Росії є шанси відмовитися від пропозиції, тому що «він маніпулює, і немає межі його маніпуляції».

Як заявив у коментарі американському виданню Bloomberg президент України Володимир Зеленський, Україна запропонувала Росії знижку на транзит природного газу до Європи.

«Аргумент»

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]