В.о. міністра енергетики: підвищення тарифу на електроенергію для населення буде

|
Версия для печатиВерсия для печати

Новий в.о. міністра енергетики Юрій Бойко натякнув на підвищення тарифу на електроенергію для населення.

"Думаю, на наступному тижні буде готовим до прийняття рішення, яке передбачатиме максимально збалансованим та максимально м'який підхід в частині тарифі для побуту", - сказав Бойко на пресконференції у середу, повідомляє LB.UA. 

В.о. міністра додав, що зміна тарифу "з високою ймовірністю" відбудеться впродовж 2021 року.

Він пояснив, що нинішній середньозважений тариф для населення покриває тільки транспортування енергії, а з грудня не покриватиме навіть його.

"На сьогоднішній день побутовий споживач платить виробнику за електричну енергію 1 копійку. По Україні середньозважена вартість транспорту електричної енергії від станції до будівлі (цей транспорт включає тариф на передачу НЕК "Укренерго", тариф на розподіл оператора системи розподілу і власне тариф на поставку постачальника універсальних послуг) - 1 грн 03 копійки, а середньозважена 1 кВт-години для побутового споживача за останні два місяці - 1 грн 04 копійки. Тобто, по суті, в рамках поточної моделі PSO, за якої "Енергоатом" і "Укргідроенерго" продають електричну енергію для "Гарантованого покупця" за 1 копійку, а він перепродує постачальникам, які здійснюють поставку населенню, по суті, оплачується виключно поставка", - сказав Бойко.

З грудня піднімається тариф НЕК "Укренерго". Через це доставка електроенергії подорожчає на 7 копійок.

"Що робить планово збитковою діяльність навіть при покупці електричної енергії за 1 копійку", - сказав Бойко.

Така модель не є життєздатною, вважає в.о. міністра.

Бойко сказав, що останні півтора місяця в уряді розробляли комплексне рішення, яке буде передбачати не тільки зміну тарифу для населення, але й перегляд системи субсидування, підвищення мінімальної зарплати та ін.

"Обсяг субсидування поточного тарифу населення по року становить близько 55 млрд гривень. От і вирішуйте, чи можна з таким чемоданом без ручки побудувати конкурентну модель. Десь треба взяти озвучену суму і з когось забрати, для того щоб збалансувати роботу ринку", - сказав в.о. міністра.

Зараз за перші 100 кВт-год на місяць населення платить по 90 копійок, а за кожен наступний – 168 копійок.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com