ВООЗ пропонує заради боротьби з раком вдвічі підвищити податки на спиртні напої

|
Версия для печатиВерсия для печати

Навіть помірне споживання алкоголю підвищує ризик розвитку раку, особливо раку ротової порожнини, глотки, стравоходу, ободової і прямої кишки, печінки, гортані і раку грудей у ​​жінок. Незважаючи на цю небезпеку, жителі Європи не поспішають відмовлятися від своєї пристрасті до алкоголю. У ВООЗ бачать вихід у тому, щоб вдвічі підвищити податки на спиртні напої.

У європейському бюро ВООЗ підрахували, що підвищення акцизних зборів на алкогольні напої допоможе запобігти в регіоні майже п'ять тисяч випадків смерті від раку і 10 як 700 випадків нових захворювань на рік.

Експерти встановили, що найбільше від введення цього економічного заходу виграли б жителі Великобританії, Росії та Німеччини, на які припадає в цілому майже 40 відсотків смертей від онкології яким можна було б запобігти.

Ці висновки були зроблені за підсумками нового дослідження ВООЗ «Моделювання впливу підвищених податків на спиртні напої на онкологічні захворювання, пов'язані з вживанням алкоголю в Європейському регіоні». Дослідження було опубліковане в журналі  Ланцет.

«У 2020 році в Європейському регіоні ВООЗ онкологічні захворювання були виявлені у 4,8 мільйона чоловік», - повідомляє один з авторів дослідження Карина Феррейра-Боргес з Європейського офісу ВООЗ. За її словами, в європейському регіоні - найвищий в світі рівень захворюваності на рак, чому сприяє пияцтво.

Експерти впевнені, що приблизно 40 відсотків випадків захворювання раком в Європі можна запобігти, в тому числі за рахунок зниження масштабів споживання алкоголю. А стримати пристрасть людей до спиртних напоїв можна за рахунок оподаткування.

Автори дослідження представили моделі трьох сценаріїв, в рамках яких діючі акцизні збори на спиртні напої підвищуються на 20 відсотків, 50 відсотків і 100 відсотків.

Вони прийшли до висновку, що подвоєння діючих акцизних зборів дозволить Великобританії запобігти більше 1800 випадків захворювань і 680 випадків смерті. При такій же стратегії Росія зможе запобігти 1400 випадків захворювань і 725 випадків смерті, а Німеччина - 1250 випадків захворювань і 525 випадків смерті.

Міжнародне агентство з вивчення раку відносить алкоголь до 1-ї групи канцерогенних чинників. Експерти агентства встановили причинно-наслідковий зв'язок між його вживанням і розвитком раку ротової порожнини, глотки, стравоходу, ободової і прямої кишки, печінки, гортані і раку грудей у ​​жінок.

Подвоєння діючих акцизних зборів на алкогольні напої, на думку медиків, принесе максимальну користь в боротьбі з раком грудей у ​​жінок і раком ободової і прямої кишки. Цей захід дозволив би врятувати більше 1000 жінок від смерті, викликаної раком грудей, і 1700 жінок і чоловіків -від смерті, викликаної раком ободової і прямої кишки.

«Сьогодні в багатьох країнах Європейського регіону ВООЗ, особливо в Європейському союзі, діючі ставки оподаткування дуже низькі. Тому ЄРБ ВООЗ рекомендує підвищити податки на спиртні напої в якості одніого з оптимальних заходів, здатних дати великий ефект », - заявив ще один з авторів дослідження.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]