Єврокомісія оштрафувала п'ять банків на мільярд євро за таємну змову

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Єврокомісія оштрафувала на мільярд євро п'ять великих банків, трейдери яких змовлялися щодо встановлення курсів валют.

Європейська Комісія в четвер, 16 травня, оштрафувала п'ять великих банків за таємну змову на валютному ринку. Загальна сума штрафу, накладеного на британські Barclays і Royal Bank of Scotland, американські Citigroup та JPMorgan, а також японський MUFG Bank, становить 1,07 мільярда євро.

За даними Єврокомісії, трейдери цих банків у 2007-2013 роках змовлялися щодо встановлення курсів валют, повідомляє Deutsche Welle. При цьому вони повідомляли про свої наміри щодо торгівлі та обмінювалися нформацією і координували дії в професійних електронних чатах. Єврокомісія зафіксувала дві таких картельних змови. Швейцарський банк UBS не був оштрафований, оскільки повідомив регулятору про змови. Банки погодилися на мирову угоду, що зменшило розмір штрафів для них на 10 відсотків.

"Ці рішення надсилають чіткий сигнал, що Єврокомісія не толеруватиме змови у будь-якому сегменті фінансових ринків", - заявила єврокомісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер, цитує агентство AFP. За її словами, поведінка оштрафованих банків поставила під сумнів професійну етику сектора.

Нагадаємо, що в квітні Єврокомісія оприлюднила попередні дані розслідування щодо ймовірної картельної змови німецьких автогігантів BMW, Daimler та VW. Згідно з ними, в період з 2006 по 2014 років між Volkswagen, BMW і Daimler мали місце "систематичні домовленості" щодо використовуваних технологій контролю вихлопних газів. Таким чином німецькі автовиробники домовилися "обмежити конкуренцію у розробці технологій очищення викидів бензинових і дизельних автомобілів", зазначили у Єврокомісії. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com