Єврокомісія ускладнить шенгенську візову систему

|
Версия для печатиВерсия для печати

Єврокомісія (ЄК) запропонувала значно посилити механізми контролю і перевірки даних в рамках шенгенської візової системи.

Про це заявив в середу в Брюсселі єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос, представляючи дані пропозиції, повідомляє REUTERS.

"Щорічно мільйони негромадян Євросоюзу в'їжджають в ЄС з візами, будь то на короткий, або на довгий термін. Ми маємо намір модернізувати нашу візову інформаційну систему, усунути білі плями в наших базах даних і дати візовим органам і прикордонникам більше інформації, щоб вони могли виконувати свою роботу. Злочинці і потенційні терористи не повинні мати можливість пробратися в Європу непоміченими. ЄС - не фортеця, але ми повинні знати, хто перетинає наші кордони", - заявив він.

Пропозиції ЄК зводяться до наступного: По-перше, всі документи, подані на візу і такі, що потрапили в базу даних Шенгену (VIS) будуть автоматично звірятися з базами даних кримінальної поліції, антитерористичних і міграційних служб. Ця система також повинна отримати можливість визначати, використання подавцем заяви документів на різні імена. 

По-друге, в цю базу даних вперше буде включена інформація про довгострокові візи і види на проживання неєвропейських громадян в країнах ЄС для контролю транскордонного переміщення цих осіб. По-третє, дані всіх осіб, запросивших шенгенську візу будуть відтепер зберігатися в єдиній базі даних, що допоможе прикордонникам ідентифікувати, наприклад, мігрантів без документів, якщо раніше вони вже подавали на візу. По-четверте, силові структури і прикордонні служби ЄС повинні отримати спрощений доступ до інформації з візової бази даних, для потреб своїх розслідувань.

Процес оновлення шенгенської візової системи та прикордонного контролю було розпочато ЄК після серії скандалів в ході розслідування терактів в Парижі і Брюсселі в 2015 і 2016 роках. В ході розслідування з'ясувалося, що ряд осіб, що займалися підготовкою цих терактів, вже перебуваючи в розшуку в різних країнах ЄС за підозрою в екстремістській діяльності, вільно перетинали кордони Євросоюзу, відвідували Сирію і поверталися назад, використовуючи фальшиві документи.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com