Європа може втратити майже половину своїх дерев. І каштани теж

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Кінський каштан опинився під загрозою зникнення. Міжнародний Союз Охорони Природи (МСОП) додав його до списку 400 європейських видів рослин, яким загрожує вимирання.

Крейг Хілтон-Тейлор, голова "Червоної книги Європи" МСОП, назвав таку ситуацію "дуже тривожною", повідомляє BBC.

"Дерева - це основа життя на Землі, а європейські дерева в усьому своєму різноманітті є джерелом їжі та притулку для багатьох видів тварин і птахів. Вони також дуже важливі для розвитку економіки", - сказав він.

Експерти "Червоної книги Європи" вже провели "інвентаризацію" усіх видів європейських тварин, які перебувають під загрозою зникнення. Нещодавно вони почали аналізувати стан 454 видів дерев, які "мешкають" на континенті.

Вчені виявили, що:

  • 42% рослин загрожує зникнення
  • 58% рослин-ендеміків (види, що мають обмежений ареал) перебувають під загрозою.

Особливу увагу вчених привернув кінський каштан, популяція якого стрімко скорочується по всій Європі. Крім того, статус "уразливий" був наданий майже 200 різновидам горобини. Вчені також назвали загрози, які сприяють зникненню рослин. Це, зокрема, шкідники, хвороби, конкуренція з боку інвазивних (чужорідних) рослин, зникнення лісів, неконтрольована вирубка лісів, зміни в сфері користування землею та лісові пожежі.

Стівен Бахман, фахівець з охорони природи в Королівських ботанічних садах К'ю, сказав, що дерева відіграють важливу роль у підтримці й поліпшенні нашого життя.

"Цей звіт заповнює важливу прогалину у наших знаннях про стан загрози для європейських дерев, а його результати показують надзвичайно високий рівень ризику зникнення. Це вимагає термінових і ефективних дій для збереження рослин на всіх рівнях".

Другий звіт МСОП виявив, що майже половина всіх видів чагарників у Європі перебувають під загрозою зникнення через втрату і знищення ареалів дикої природи, а також через негативний вплив сільського господарства, інвазивні види рослин і зміни клімату.

Люк Бас, директор європейського регіонального відділення МСОП, наголосив, що діяльність людини є причиною скорочення популяцій дерев по всій Європі.

"Цей звіт показав, у якому жахливому стані перебувають безліч видів, що складають основу європейських екосистем і підтримують життєдіяльність планети".

Майк Седон, виконавчий директор Британського лісового господарства, заявив, що "кліматична криза" є реальною загрозою для лісових масивів, і це підвищує ризик появи шкідників і хвороб.

"Ми робимо все, для того, щоб наші ліси були стійкими до змін клімату та інших загроз. Для цього ми засаджуємо їх деревами різних видів, зокрема місцевими, які ростуть лише у Великій Британії", - сказав він.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]