Є всі підстави вважати, що Тибунал прийме рішення на користь України - Олена Зеркаль

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Україна сподівається, що Міжнародний трибунал із морського права прийме рішення на її користь, адже у суддів не виникло жодних додаткових питань до представників української сторони.

Про це сказала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль після завершення слухань у Трибуналі в Гамбурзі в п'ятницю, повідомляє  Укрінформ.

"Ми очікуємо, що 25 травня буде прийнято рішення трибуналу щодо звільнення 3 українських військових кораблів, а також 24 членів екіпажу, і вони повернуться в Україну, де ми їх дуже чекаємо", - сказала дипломат.

За її словами, є всі підстави вважати, що суд прийме рішення на нашу користь. Найбільш голосно про це заявив Трибунал тим, що в суддів не було жодних додаткових питань щодо наданих Україною аргументів і матеріалів, пояснила Зеркаль. Це, на її думку, достатньо, аби зрозуміти, що українська сторона відповіла на всі питання, які були у суддів протягом цього слухання.

Судді відзначили, що українська делегація було чудово підготовлена, рівень презентації був дуже відповідний, а судді отримали більшість відповідей на свої занепокоєння.

Попереднє рішення буде оголошено 25 травня. Далі справа буде розглядатися безпосередньо по суті. Відповідна процедура передбачена Морською конвенцією на підставі Додатку 7 до конвенції, так само, як усі інші справи. Можливість подавати апеляції у даному випадку не передбачена.

Відсутність Росії на слуханнях не вплине на процес. Зеркаль підкреслила, що у Трибуналу "є вся юрисдикція, необхідна, щоб прийняти рішення, навіть незважаючи на те, що російська делегація була відсутня". Так, у 2013 році відсутність російської делегації не вплинула на рішення, пов'язане з ArcticSunrise. Росія зазвичай робить вигляд, що вона ігнорує рішення, визнала заступник міністра. У випадку ArcticSunrise президентом РФ Володимиром Путіним було прийняте рішення щодо надання амністії на підставі внесених змін до російського законодавства. "Ми не будемо хвилюватися, що російська сторона буде вносити до свого законодавства ще якісь зміни, щоб звільнити наших моряків, для нас найважливіше, щоб хлопці повернулися додому", - зауважила Зеркаль.

Вона підкреслила, що "ми оскаржуємо те, як поводяться з нашими кораблями та з нашими військовими моряками, порушуючи основне, засадниче міжнародне право – імунітет військових кораблів".

У Росії інше бачення подій 25 листопада минулого року, яке вона виклала в Меморандумі, надісланому Трибуналу 7 травня.

Позов до Трибуналу був поданий 23 квітня цього року. Україна вимагає звільнення 24 моряків і 3 суден.

25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", що прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]