Вугільний сектор України: "смотрящій" Коломойського посунув "смотрящего" Порошенка

|
Версия для печатиВерсия для печати

З перших днів липня неофіційним куратором державного енергетичного сектору став донецький бізнесмен Віталій Бєляков, який замінив Віталія Кропачова.

Про це повідомляється у статті ЕП з посиланням на джерела на ринку.

Підкреслюється, що тиждень тому під контроль Бєлякова потрапило держпідприємство "Центренерго", приватизація якого кілька років відкладається.

"На загальнодержавному рівні це ім'я невідоме, але зате його добре знають в Донецьку. У кінці 1990-х - на початку 2000-х Бєляков був бізнес-партнером по ЗАТ "Донбасспромсервис" і ТОВ "Угольтранс" Едуарда Бондаренка - бізнес-партнера депутата від БПП Максима Єфімова, з яким вони володіють "Донбасенерго".

Цю енергокомпанію тандем Єфімов-Бондаренко купив у оточення Олександра Януковича - старшого сина-втікача президента України.

З сімейством Януковичів знайомий і сам Бєляков: з 2010 року аж до втечі сім'ї екс-президента в Росію він очолював асоціацію "Донбаський розрахунково-фінансовий центр" (ДРФЦ). Саме через цю структуру Олександр Янукович контролював групу вуглезбагачувальних фабрик на Донбасі", - йдеться у статті.

"З ДРФЦ Бєляков йшов з конфліктом. В "ДНР" він нев'їзний. Останні кілька років жив в Криму, тому що вважав, що в Києві на нього заведуть справи. Повернення Бєлякова санкціонував Коломойський", - говорить джерело  з Міненерговугілля.

Зв'язатися з Бєляковим ЕП не вдалося. Його російський номер телефону, яким він користувався останніми роками, виявився відключеним.

Коломойський свою причетність до "призначення" Бєлякова "смотрящим" категорично спростував.

"Я Бєлякова ніколи не бачив. Таке прізвище вперше чую", - заявив він ЕП.

Прямих доказів зв'язку Бєлякова з Коломойським дійсно немає. Але факти свідчать про те, що вигоду від "відставки" Кропачева отримує переважно група "Приват".

"Це добре видно на прикладі змін умов роботи останньої державної енергогенеруючої компанії України ПАТ "Центренерго", яку до останнього часу контролювала команда Кропачова.

Так, 1 липня виконувачем обов'язків голови правління "Центренерго" став Володимир Потапенко. Після зміни менеджменту енергокомпанія в рамках роботи нової моделі енергетичного ринку, що має на увазі можливість прямих продажів електроенергії, почала укладати договори з підприємствами групи "Приват", - пише автор статті.

У цьому списку Нікопольський і Запорізький заводи феросплавів, "Дніпроазот", Покровський і Марганецький ГЗК.

Крім того, "Центренерго" розірвало відносини з вугільною компанією "Краснолиманське" Кропачова, та готується до налагодження нових поставок палива.

За словами джерела ЕП, з червня Бєляков почав приймати в своєму київському офісі "генералів" державних вугільних об'єднань. Ці "співбесіди" пройшли не всі.

"Частина "генералів" після розмови з Бєляковим зберегла свої посади. Наприклад, голови "Лисичанськвугілля", "Торецьквугілля" ", шахт ім. Сургая і "Південнодонбаської №3". Інших "генералів" змінили", - пояснює співрозмовник з одного з держпідприємств.

Підкреслюється, що зміна вугільного "смотрящого" вперше в історії України пройшла без участі центральної влади. 

"Ні з Зеленським, ні з Офісом президента ці рішення ніхто не погоджував. Люди просто все вирішили без них", - запевняє співрозмовник ЕП з Міненерговугілля.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com