Вятрович: в Раду внесли законопроєкти, які прирівнюють російську до української в освітньому процесі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович заявив, що у Верховну Раду внесли законопроєкти, які прирівнюють російську та інші мови до української в освітньому процесі.

Про це нардеп написав у середу, 30 вересня, у Фейсбуці, передає Новинарня.

“У порядку денному роботи парламенту чергова спроба русифікації. Цього разу через законопроєкти №3077, №3077-1 про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо забезпечення захисту мовних прав національних меншин Шуфрича-Німченка і Волошина-Бужанського”, – зазначив В’ятрович.

В’ятрович назвав законопроєкт найнебезпечнішим з усіх, які досі виносилися на пленарні засідання з мовного питання.

“Обидва проєкти змінюють статтю 7 закону про освіту, по суті, прирівнюючи російську та інші мови до української в освітньому процесі. Такими є пріоритети “зеленої” влади – не боротьба з економічними проблемами чи пандемією, а саме з мовою”, – додав депутат.

Нагадаємо, раніше В’ятрович уже наголошував, що ці закопроєкти “передбачають повну русифікацію освіти”.

“І хоча формально освітній комітет їх не підтримав, для чогось же ці проєкти Шуфрича і Бужанського включили в порядок денний і виносять у зал. Маємо бути пильними, бо режим Зеленського все виразніше демонструє свою антиукраїнську сутність і все тісніше зливається в обіймах із ОПЗЖ”, – стверджував В’ятрович.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада України відмовилася дозволити навчання іноземною мовою, у тому числі російською, у вишах України й відправила на доопрацювання відповідний законопроєкт №3717.
У цьому законі пропонували визначити, що для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, в окремих групах, що складаються виключно з іноземців та/або осіб без громадянства, навчання може здійснюватися іноземною мовою.
Передбачалося, що заклади вищої освіти забезпечують вивчення такими особами державної мови.
Тоді низка нардепів висловили застереження, що цей документ створює лазівку для навчання в українських вузах російською мовою.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com