Вже майже тисяча людей стали політв'язнями Білорусі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Протягом грудня кількість політв'язнів у Білорусі збільшилася і зараз становить 970 осіб.

Про це повідомляє правозахисний центр "Весна".

Повідомляється, що протягом місяця влада країни "продовжувала активно застосовувати кримінальне переслідування громадян з політичних мотивів, призначаючи демонстративно жорсткі покарання окремим політв'язням".

"У місцях несвободи на 30 грудня перебувають 970 політв'язнів. Їх кількість продовжує неухильно збільшуватися", - заявили правозахисники.

Крім того, тривають затримання учасників мирних акцій протесту, довільні затримання громадян за використання біло-червоно-білої символіки.

"За грудень ПЦ "Весна" відомо про 2 штрафи на загальну суму 40 базових величин і 29 адміністративних арешти загальною тривалістю в 381 добу", - зазначили в центрі.

Правозахисники та журналісти продовжують фіксувати численні факти жорстокого поводження щодо громадян, позбавлених волі з політичних мотивів, затриманих та підданих адміністративному арешту за участь у мирних зібраннях.

"Тортури як і раніше застосовуються в ході розслідування політично мотивованих кримінальних справ", - повідомили правозахисники.

Більше 300 незалежних ЗМІ і каналів в програмі обміну повідомленнями Telegram були визнані "екстремістськими" в Білорусі після того, як висвітлювали масові протести, які спалахнули після спірних президентських виборів у серпні 2020 року.

Офіційні результати дали авторитарному президенту Олександру Лукашенку шостий термін на посаді, але були засуджені опозицією і Заходом як бутафорія.

У відповідь на безпрецедентні антиурядові демонстрації уряд Лукашенка почав жорстокий розгін демонстрантів, заарештувавши понад 35 000 і жорстоко побивши тисячі з них. Всі провідні опозиційні активісти або покинули країну, або потрапили до в'язниці.

Після того, як протести стихли, влада атакувала незалежні ЗМІ, правозахисні групи, окремих журналістів та активістів.
Загалом за ґратами зараз перебуває 31 білоруський журналіст, які відбувають покарання або очікують суду.

Минулого четверга суд міста Гомеля засудив відомого блогера і журналіста "Радые Свабода" Ігара Лосика до 15 років позбавлення волі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]